Четверту добу під землею. У Кривому Розі тривають шахтарські протести

РЕЗОНАНС
06.09.20 - 18:19

Як ми писали, з 3-го вересня у шахті "Октябрська" на горизонті -1200 м залишаються 29 шахтарів. Назовні їх підтримують колеги, які вже декілька днів поспіль збираються на протестні акцію під адмінбудівлею управління Кривбасзалізрудком.

Учора гірники вирішили розпочати трудовий спір із підприємством, а також перекрили вул. Симбірцева, щоб привернути увагу до своїх вимог.

 

Сьогодні знову зібрались близько 200 мітингарів. Їхні вимоги не змінились - дотримання керівництвом умов трудового договору, виплата заробітної плати в обіцяних розмірах, покращення умов праці, повернення пільгових списків (шкідливого стажу). 

 

Нині шахтарі оголосили, що почали збір підписів на підтримку трудового спору, щоб перевести його у правове поле. Потрібно зібрати по 500 підписів від кожної шахти, включно з ШБУ, тобто гірникам необхідні 2500 підписів.  

 

Колона мітингарів пройшла пішохідним переходом, не перекриваючи при цьому дорогу по вул Симбірцева, - на зелене світло для пішоходів.

 

Протестувальники заявили, що відзавтра їхня акція стане безстроковою. 

 

Між тим, керівництво КЗРК не йде на поступки своїм працівникам, натомість погрожуючи відкриттям кримінального провадження, санкціями та штрафами за зрив роботи шахти. Нагадаємо, КЗРК у рівних частинах належить групам "Приват" Ігоря Коломойського та "Метінвест" Рината Ахметова.

 

Власники КЗРК заявили, що "повідомили про незаконні дії мітингарів правоохоронні органи, Службу безпеки України і Кабінет Міністрів".

 

«Адміністрація підприємства підтверджує факт не підняття 32 працівників шахти "Октябрська" на поверхню після закінчення робочої зміни. Є об'єктивні підстави стверджувати про вчинення зазначеною групою осіб замаху на злочин, передбачений ст. 272 КК України», - сказано в офіційній заяві КЗРК. - Зірвано виконання плану виробництва шахти. Суми завданих збитків зараз розраховуються і будуть відшкодовуватись в установленому законом порядку з  винних осіб. Підсумовуючи викладене, вбачається, що нечисельна група осіб, грубо порушуючи законодавство щодо проведення страйків, гірниче законодавство, вимоги до безпеки в підземних умовах, право інших громадян на працю, перешкоджаючи законній підприємницькій діяльності комбінату, наражаючи на небезпеку себе та оточуючих, завдала шкоди не лише немайновим інтересам громадян, але й спричинила збитки в особливо великому розмірі ПАТ «Кривбасзалізрудком».

 

Протести тривають...

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: