Чубаті, полохливі, голосисті. ТОП-10 найкращих пташок нашої країни

ЦІКАВО
05.03.19 - 14:15 2346

Кого з птахів України можна вважати напрочуд гарними? Сайт Mamabook підготував ТОП-10 найкращих пташок нашої країни.

Усього в Україні налічується 436 видів птахів.

Серед добре знайомих нам шпаків, лелек, горобців чи солов’їв є дуже цікаві пташки, про існування яких більшість із нас не здогадується.

Адже деякі екзотичні на вигляд птахи прилітають до нас на нетривалий період, мігруючи до своїх місць зимівлі.

 

БДЖОЛОЇДКА

Цього гарного птаха можна знайти в Африці, на півночі Франції та Данії, у північній частині України. Хоча у нас бджолоїдка може гніздитися скрізь, окрім гірських територій. Гнізда пташка не в’є, а облаштовує нори. Бджолоїдок можна знайти поруч із місцями, де водиться багато комах. Це може бути болото, долина річки або навіть сільська пасіка. Забарвлення птаха таке яскраве та різнокольорове, що його неможливо сплутати з іншими.

Бджолоїдки дещо схожі у своєму способі життя та поведінці на ластівок, які також риють піщані нори та живуть великими дружніми сім’ями.

 

БЕРЕСТЯНКА

Невеликий птах із гарним фісташковим забарвленням, що майже не помітне на тлі дерев. Найближці родичі берестянки – горобці, тож і сама пташка нагадує великого горобчика з гарним зеленим пір’ям.

Зимувати берестянки вирушають до Африки, а решту часу проводять на рідній українській землі. Берестянки полюбляють жити в листяних лісах (березових, дубових), великих парках, на узліссях. Можуть навідуватися у фруктові сади та споживати ягідки а дачах, у селах. Зустрічаються берестянки і в долинах Карпат.

 

БРИЖАЧ

Дуже поважний птах, якого можна впізнати за кудлатим чубом та пишній шиї. Так виглядає птах у шлюбний період.

В Україні зустрічається лише на Поліссі, мешкає у болотах, заростях осоки, поблизу тихих водойм. Через активне осушення болотяних місцевостей, кількість брижачів стрімко зменшується.

 

ВИВІЛЬГА

Гарний птах із неймовірним яскраво-жовтим забарвленням. Полюбляє листяні ліси, найчастіше зустрічається у березових та дубових гаях.

Ніколи не оселяється у густих хвойних лісах та горах. Жоден українських птах немає такого яскравого забарвлення, як вивільга.

 

КІБЧИК

Розкішний різновид соколів. Гніздиться птах у багатьох регіонах України. Це популярний птах степу та лісостепу. Не може існувати у гірських районах.

Зовнішній вигляд самця та самки дуже відрізняються. Самки непримітні, з брунатним відтінком. А от самці – справжні модники. Їхнє пір’я має сіро-блакитний колір, а над лапками - пухнасті коричневі штанці.

 

ОДУД

Його, мабуть, чули всі. Бо птах уміє видавати дуже специфічні протяжні звуки. А от побачити одуда можна нечасто – це дуже полохливий обережний птах.

Коли він подає звук, то ефектно розкриває свій кольоровий чубчик на голові. Живе одуд в Україні лише влітку.

З середини квітня до середини вересня він виводить у нас своїх діток. А зимувати одуди прямують до теплих африканських саван.

 

РИБАЛОЧКА

Саме так ніжно українці називають гарного птаха з блакитно-рудим забарвленням. У птаха тіло кумедної форми: дуже довгий тонкий дзьоб, проте малесенькі лапки та коротенький хвостик.

Своїм дзьобом рибалочка виловлює дрібну рибу з поверхні води. Полюбляють птахи оселяться біля ставків, озер, на берегах маленьких річок. Живуть лише поблизу прісних водоймищ, тому рибалочок немає у Криму.

 

СКЕЛЯР

Ще один строкатий примітний птах. Самка скеляра не надто виразна, у от самці приваблюють погляд незвичним контрастним поєднанням.

Назва птаха підказує, що він оселяється у гірських регіонах – на скелях Криму та Карпат. Високо в горах будує гнізда – не на деревах, а саме на кам’яній поверхні. Птахи знаходять у скелях тріщини й облаштовують там житло.

 

ЧИРЯНКА

Зимує ця гарна качка в Японії та Кореї, а в Україні зустрічається на берегах Дніпра лише в Кіровоградській області.

Полюбляє дрібні водойми, розміщені поблизу лісів.

 

ЩЕДРИК

Ще один побратим горобця – невеличкий та жовтенький, із зеленуватими крильцями. Дуже популярний птах у Туреччині та Сирії.

А в Україні щедрика можна спостерігати в Карпатах і на Поліссі. Птахи полюбляють хвойні дерева, тому їх можна зустріти не лише в лісах, але й у парках і приватних ландшафтах, де люди для краси висаджують на подвір’ї ялівець та ялинки.

Джерело: mamabook.com.ua

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: