Чи бронювати працівника від мобілізації за грошовий внесок – вирішуватиме бізнес

АКТУАЛЬНО
02.02.24 - 11:41

Як ми писали, у Верховній Раді готують ініціативу, згідно з якою громадяни, що офіційно працюють, можуть отримати бронь від мобілізації за щомісячний внесок у розмірі 20 тис. грн.

Дмитро Наталуха, голова Комітету з питань економічного розвитку парламенту, пояснив в ефірі телемарафону деталі ініціативи. Самостійно забронювати себе люди не зможуть – це вирішуватиме роботодавець, а відтак він й платитиме додатковий військовий збір.

 

"Відповідно модель передбачає те, що підприємство може самостійно обрати працівника, який є для нього критичним, і за нього щомісяця сплачувати суму збільшеного військового збору на одного працівника. Ми говоримо про підприємців - це або юридичні, або фізичні особи-підприємці. Звичайні фізичні особи не матимуть можливість самі себе бронювати, просто сплативши гроші. У нас головна задача - це не зірвати мобілізацію, а навпаки підтримати ЗСУ у рекрутингу шляхом збору додаткових коштів у вигляді військового збору", - пояснив Дмитро Наталуха.

 

Також нардеп зазначив, що сума внеску становитиме від 6 до 50 тисяч, мовляв, ця варіація відбувається виключно тому, що існують бізнеси різного масштабу і спрямування.

 

Підприємство у разі впровадження нововведення подаватиме список тих, кого хоче забронювати.

 

Фото з мережі Інтернет

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: