Чи потрібне обстеження під час вагітності? Криворожанка народила немовля з вадою хребта

ЗДОРОВ'Я
08.11.19 - 14:43

Нещодавно в одному з пологових відділень міста молода мама народила дитинку з вродженою вадою розвитку хребта, – повідомляють у міському управлінні охорони здоров’я.

Під час вагітності жінка не зверталась до лікарів за медичною допомогою, не проходила обстеження, тому народження особливого малюка стало несподіванкою для неї та для лікарів.

 

Зараз за здоров’я та життя новонародженого борються фахівці обласної спеціалізованої клініки, куди маля перевезли з пологового будинку. Виявлену ваду розвитку успішно діагностують під час ультразвукового дослідження при вагітності.

 

Якби маму спостерігали під час вагітності, вона народжувала б таку дитинку у спеціалізованій клініці, шанс малюка на життя та відновлення здоров’я після оперативного лікування зріс би в кілька разів, - кажуть медики.

 

Відповідно до статистики, у Кривому Розі зареєстровано 2 942 дитини з інвалідністю, з них 1 657 хлопчиків та 1 285 дівчаток (дані на 1 січня 2019 року).

 

Показник первинної дитячої інвалідності нижчий ніж у містах області, 21,8 проти 23,1.

 

Питому вагу (26,1 %) складають вроджені аномалії (вади розвитку), деформації та хромосомні аномалії, на другому місці за кількістю – хвороби центральної нервової системи – 19,5 %, у тому числі інвалідність у зв’язку з епілепсією та дитячим церебральним паралічем. На 3 місці – розлади психіки та поведінки – 14,8 %.

 

За 9 місяців цього року у пологових відділеннях міста прийняли 4 036 пологів. 138 жінок, які народили, жодного разу не відвідали лікаря під час вагітності та їх не обстежували, у тому числі з приводу вад розвитку їхніх майбутніх дітей.

 

Тому в управлінні охорони здоров’я закликають відвідувати лікаря під час вагітності та виконувати його рекомендації.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: