Чи стане дихати легше? Криворізькі науковці розробили винахід для зниження шкідливих викидів у повітря

ЕКОЛОГІЯ
17.07.19 - 10:38 376

Серед основних екологічних чинників у зоні діяльності промислових підприємств Кривого Рогу – забруднення атмосфери внаслідок масових вибухів у кар’єрах. У фахівців інституту безпеки праці та екології є рішення для проблеми: як майже утричі знизити викиди пилу та шкідливих речовин.

У кар’єрі Інгулецього ГЗК, на горизонті 270 метрів проводять випробування з пилегазопридушення при проведенні масових вибухів з використанням спеціального реагенту. Безпосередньо перед проведенням вибухів блоки обробляють водним розчином торфгідроксиду. Він, за словами авторів винаходу, володіє ефективними пилозв’язуючими властивостями. Крім того, ця речовина нейтралізує шкідливі гази: оксиди вуглецю та азоту.

 

«Сьогодні ми проводимо випробування нового реагента, який дозволить знизити викиди шкідливих речовин у повітря при проведенні масового вибуху. Зниження складе близько 30 %», – зазначив провідний інженер відділу охорони навколишнього середовища ІнГЗК Євген Бохонський.

 

Для порівняння випробовуваний блок ділять на дві частини. Одну з них за допомогою гідромонітора зволожують трипроцентним водним розчином торфгідроксиду. Розчин готують безпосередньо в кар’єрі. Це не потребує будь-яких спеціальних установок. Для визначення ефективності такого методу використовують комплекс оригінальних методик і приладів, розроблених криворізькими науковцями.

 

«Упевнений, що ті експерименти, які ми зараз проведемо, будуть вигідні для підприємств і наших містян, тому що зв’язування пилу в кар’єрі – це відсутність пилу в місті», –зауважив в.о. директора НДІБПГ КНУ Вадим Щокін.

 

Надалі цей метод випробують і на інших підприємствах. Науковці впевнені, проведення масових вибухів з використанням водного розчину торфгідроксиду суттєво покращить екологічну ситуацію в місті.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: