Цинк у пісочницях і миш’як у водоймах: екологи приголомшили станом довкілля Кривого Рогу

АКТУАЛЬНО
12.12.18 - 12:59

Українські та чеські екологи спільно дослідили п’ять промислових міст і поділилися висновками про те, як викиди підприємств впливають на довкілля. Про результати дослідження йдеться в сюжеті ТСН.

Дослідження проводили в п’яти містах України – Харкові, Дніпрі, Запоріжжі, Кривому Розі та Маріуполі.

На проби експерти брали пісок із дитячих майданчиків, відклади, які осідають на дні водойм, та навіть яйця домашніх курей.

В усіх містах підсумкова картина жахає. У річкових осадах фахівці виявили вміст важких металів – цинку та кадмію. А ще арсен (миш’як), який навіть у невеликих дозах може викликати рак.

У яйцях домашніх курей велика концентрація діоксинів – це означає, що й інші продукти, вирощені в цих містах, небезпечні для здоров'я. На дитячих майданчиках повно свинцю та цинку, якими дихає малеча.

"Потрапивши в організм людини, діоксини можуть відкладатися в жирових клітинах. Діоксини мають канцерогенний ефект, вони призводять до патологічних змін шкіри, ушкодження нервової та ендокринної систем і порушення репродуктивних функцій", - пояснила співавтор дослідження, експерт відділу токсичних речовин і відходів ГО "Арніка" Йітка Стракова.

Чеські експерти додають, що для того, аби люди могли вільно відпочивати, промислові підприємства потрібно переобладнати.

В Україні поки що таких екологічно свідомих заводів одиниці.

У Чехії підприємства вже давно використовують спеціальні фільтри і технології, які зменшують кількість шкідливих викидів у повітря.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: