Дефіцит пального в Україні: залишився лише західний кордон, логістика порушена

ВАЖЛИВО
09.05.22 - 9:28

Дефіцит пального на українських АЗС пов'язаний із наслідками війни. Російські удари знищили Кременчуцький нафтопереробний завод, а також пошкодили логістичні мережі, - нагадав прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

"Зараз ми завозимо бензин і дизельне пальне, стратегія у нас є. Але у нас залишився лише західний кордон, і логістика дуже ускладнилася. Фактично немає Кременчуцького НПЗ, який брав на себе центральну і східну Україну в забезпеченні. Логістичне плече тепер сформувалося на західному кордоні, куди нафтопродукти потрапляють з європейських портів, фактично забезпечуючи всю територію України", - пояснив прем'єр-міністр.

 

Глава уряду зазначив, що через це логістика постачання пального дуже змінилася і, як наслідок, дуже ускладнилася і здорожчала.

 

"Зараз ми ведемо перемовини, формула визначення максимальної торгової націнки для трейдерів лишається, ми дуже уважно дивимося, скільки коштує доставка. Декілька гривень може бути різниця у ціні, але дефіцит буде перекриватися", - наголосив прем'єр.

 

За його словами, зараз влада працює над тим, що надолужити дефіцит пального. Зокрема, ведуть переговори з оптовими постачальниками та ввозять пальне в Україну.

 

"Думаю, що найближчим часом, як і обіцяло Міністерство економіки, ситуація виправиться. Це не означає, що під час війни не може бути форс-мажорів. Можуть бути, треба бути свідомими щодо цього, спокійно до цього ставитися, не панікувати", - наголосив Шмигаль.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: