Депутати ухвалили бюджет Кривого Рогу на 2025 рік
Це вже третій бюджет, який місто приймає в умовах воєнного стану. Незмінним є подальша підтримка Сил безпеки та оборони та його соціальна направленість.
В цілому, обсяг надходжень до міського бюджету складе 9,1 млрд грн, у тому числі 8,8 млрд грн – власні доходи міського бюджету; 245,3 млн грн – ґрантові кошти; 98,1 млн грн – залучені кредитні ресурси. Обсяг витрат відповідає надходженням і також складає 9,1 млрд грн.
На 2025 рік на допомогу Силам безпеки та оборони України заплановано 400 млн грн. (на закупівлю товарів та обладнання). В цілому, з початку повномасштабного вторгнення, станом на 1 листопада, Кривий Ріг надав допомогу понад 200 військовим частинам на суму 2 млрд 509 млн. Це - кошти як міського бюджету (1 млрд 792 млн грн) так і приватні.
Майже 500 млн гривень передбачено на реалізацію заходів Нової ветеранської політики - політики Героїв, яка передбачає 70 різних заходів.
В цілому видатки, пов'язані безпосередньо з воєнним станом становитимуть 1,2 млрд грн.
У межах муніципальної Програми соціального захисту мешканців у 2025-му будуть збережені всі види і розміри допомоги та пільг криворіжцям (всього 50 різних категорій мешканців), що надавалися у 2024 році. На реалізацію Програми передбачено понад 570 млн грн.
Видатки на утримання закладів бюджетної сфери та соціальний захист населення розраховані у сумі 4,2 млрд грн. У цих показниках 3,6 млрд грн або 87% займають соціальні видатки. Це - зарплата працівників бюджетних установ, розрахунки за енергоносії і комунальні послуги, придбання медикаментів та продуктів харчування, різні види допомоги та пільг мешканцям.
В цілому, на виконання 30 міських програм передбачено 5,4 млрд грн.
Найбільшою за обсягом виділених коштів є сфера освіти. На її утримання враховано 2,2 млрд грн. З яких 2 млрд грн. або 90% займають соціальні видатки (зарплата, енергоносії, інше).
На охорону здоров'я у міському бюджеті буде спрямовано 516,3 млн грн. Продовжить роботу програма «СТОП-інфаркт», для запобігання та лікування серцево-судинних захворювань передбачається 30,5 млн грн. Виділені кошти на реалізацію низки медичних проєктів: ремонти у лікарнях №3 та №1, інфекційній лікарні та на завершення ремонту трьох укриттів у лікарнях.
По галузі «Культура» передбачається 196 млн грн на утримання Палаців культури, бібліотек, музея, виставкового залу. Ці кошти також підуть на фінансову підтримку театрам, заплановані ремонти укриття у музичній школі №12 та покрівлі у ПК«Тернівський».
По галузі «Спорт». Місто зберігає мережу спортивних комунальних закладів. Відтак у міському бюджеті враховано 213,1 млн. грн на утримання та підтримку 11-ти дитячо-юнацьких спортивних шкіл, проведення заходів у сфері фізичної культури і спорту. 1 млн грн закладено на виплату муніципальних стипендій кращим спортсменам та їхнім тренерам.
У 2025 році місто продовжить реалізацію проєктів з енергозбереження. На ці заходи передбачено 324,2 млн. грн. З цих коштів:
- 94,7 млн. грн – на реалізацію інвестиційного проєкту у співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку щодо термомодернізації закладів освіти;
- 229,5 млн. грн – на комплекс заходів, пов’язаних з реконструкцією квартальних теплових мереж та заміною ділянок мереж водопостачання.
«Додатковим навантаженням на бюджет наступного року стане поновлення норми щодо перерахування реверсної дотації з міського бюджету державному. Незважаючи на проведену роботу, місто не включили до переліку громад, які звільнені від перерахування цієї дотації. Тому, у наступному році необхідно буде перерахувати державному бюджету 194,2 млн грн» - зазначила директор міського департаменту фінансів Олена Рожко.
В цілому, підсумовуючи видатки по всіх галузях, можна стверджувати, що Бюджет-2025 – соціальний з урахуванням вимог воєнного стану з такими напрямками:
- 3,2 млрд грн буде направлено на заробітну плату працівникам бюджетних установ та комунальних підприємств;
- 1,2 млрд грн – допомога ЗСУ та видатки, пов’язані безпосередньо з воєнним станом.
- 1 млрд грн – розрахунки за енергоносії та комунальні послуги, що споживаються бюджетною сферою та комунальним господарством;
- 170,4 млн грн - медикаменти та харчування;
- 493,4 млн грн – для надання різних видів допомоги, пільг та компенсацій;
- 583,8 млн грн - реверсна дотація (194,2 млн), дотація районним у місті бюджетам (378,8 млн) та субвенції обласному бюджету (10,8 млн);
- 462 млн грн - поточні і капітальні видатки закладів бюджетної сфери, підприємств електротранспорту, пов’язані з їх утриманням;
- 357 млн грн - енергоефективні та природоохоронні заходи.
«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»
У Кривому Розі демонтували сорок рекламних розтяжок
Зелене місто: у Кривому Розі з’являться нові місця для відпочинку
Казки і фантазії. На увагу криворіжців чекають 5 новорічно-різдвяних виставок