Діалог можливий. Петицію щодо хворих дітей депутати відхилили, та пошук варіантів рішення - в активній фазі

АКТУАЛЬНО
29.05.19 - 12:46

Сьогодні на пленарному засіданні 47-ї сесії міськради 7-го скликання депутати розглянули петицію про допомогу тяжкохворим дітям. Уранці це питання депутати розглядали на постійних комісіях. Ініціативну групу, яка прийшла під стіни мерії, начальник управління охорони здоров’я Костянтин Мурашко запросив на засідання профільної постійної комісії. 

На погоджувальній раді серед учасників були активісти  та родичі онкохворих дітей. Невтішний діагноз племінниці криворожанки Олени поставили два місяці тому. Жінка розповідає: «Ані в нашому місті, ані навіть в Україні такий тип пухлини не лікується. Допомогти  можуть тільки за кордоном. А мені б хотілося, щоб в майбутньому у криворізьких лікарнях люди могли отримати таку допомогу, щоб було спеціальне обладнання» 

 

З трибуни виступила авторка петиції Вікторія Палей-Макарук. В інтерв’ю телеканалу «Рудана» вона зауважила, - хотіла максимально привернути увагу до проблем тяжкохворих дітей і не очікувала, що окремі активісти  використають її ініціативу на свій розсуд. 

 

З трибуни сесії з доповідями виступили керівники Департаменту соцполітики та управління охорони здоров’я. Наголосили, питання фінансування медичної галузі - одне з найскладніших в Україні. В умовах державного недофінансування міський бюджет перекриває більшість життєвоважливих  напрямків. Що стосується онкохворих дітей, більшість таких діагнозів підтверджують в клініках Києва чи Дніпра. При нетяжкій формі діти перебувають на лікуванні у міськлікарні № 8. Щорічно у межах міської програми «Здоров’я нації» на лікування онкогематологічних захворювань у дітей додатково виділяється 3 млн грн. У 2019 році направили ще 900 тисяч на обладнання.

 

Пошук варіантів вирішення проблеми – в активній фазі. Найближчим часом має бути створена спеціальна робоча група, яка представить свої напрацювання депутатам і громадськості. 

 

 Більше інформації – у програмі «Цей день».

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: