Діти живуть у Кривому Розі, а самотня мати - в жахливих умовах у Коростені

СОЦІУМ
27.11.20 - 10:10

Мешканка Коростеня, що на Житомирщині, Тетяна Майстренко у соцмережі "Facebook" розмістила відео про свою сусідку Олену Левченко – покинуту напризволяще літню жінку, яка проживає в жахливих умовах, - повідомляє Іскоростень.

Авторка відео, разом із сусідами, просить місцевих чиновників допомогти нещасній самотній жінці.

 

Начальник УПСЗН Ігор Єсін та начальниця відділу соціального захисту Олена Литвинчук прокоментували ситуацію: "Олена Левченко має трьох дітей – двоє з яких повнолітні та працездатні, за неточною інформацією УПСЗН, проживають у Кривому Розі, третій – 16-річний хлопець навчається в одному з житомирських коледжів. За даними УПСЗН, жодних документів у жінки немає, так само як і будь-яких матеріальних доходів, окрім пенсії з утрати годувальника на молодшу дитину, однак ці виплати вона не отримує (за неперевіреною інформацією, картку на ці виплати забрав у матері молодший син). Ситуація з Оленою Левченко непроста, оскільки, згідно з законодавством, нею мають опікуватись діти, тому, в першу чергу, ми направили листа до поліції Кривого Рогу, щоб з’ясувати місце перебування старших дітей та поспілкуватися з ними, але, вірогідно, дітям не цікава доля матері".

 

Ігор Єсін повідомив, що на нараді при міському голові буде порушено питання перед керівниками-медиками щодо встановлення, у зв’язку з асоціальною поведінкою та станом здоров’я жінки, групи інвалідності й, за умови її отримання, вона буде поселена в будинок-інтернат (геріатричний пансіонат).

 

Відомо, що раніше жінка перебувала в лікарні та спілкувалась із лікарем-психіатром, але якихось відхилень він не виявив, тож вона була визнана абсолютно здоровою.

 

Однак, у геріатричному пансіонаті відповіли, що не мають законних підстав забирати до себе Олену Левченко. Для утримання літньої жінки в хоспісі теж з’явилися перепони: утримання в ньому платне (близько 3000 грн. на місяць) і вільних місць немає.

 

Сусідка знедоленої жінки розповіла, що вони звернулись до Житомирської благодійної організації, яка займається безхатьками, і є надія, що жінку можуть поселити туди, але можуть і відмовити через відсутність відповідного персоналу, який міг би доглядати за нею.

 

Поки жодна служба не змогла надати допомогу старенькій. Маємо надію, що її старші діти, які мешкають у Кривому Розі, відгукнуться і не будуть байдужими до долі рідної людини.

 

Фото з фейсбук.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: