Для жертв або свідків злочинів. У Кривому Розі незабаром створять «кризові кімнати» для дітей

СОЦІУМ
10.10.19 - 17:40

Сьогодні у Дніпрі та Кам’янському відкрили «кризові кімнати» для дітей, створені у новому форматі. Незабаром такі кімнати можуть з’явитися в Кривому Розі та Павлограді, – повідомляє відділ комунікації поліції Дніпропетровської області.

«Дніпропетровщина стала першим в Україні регіоном, де поліція забезпечить повноцінну психологічну підтримку дітей під час ведення розслідування», – розповів начальник ГУНП в Дніпропетровській області Володимир Огурченко. Він зазначив, що головна особливість «кризових кімнат», дружніх до дитини, – створення комфортних умов для отримання свідчень дитини, яка стала жертвою або свідком злочину.

 

В одному з приміщень кімнати з дитиною спілкуватиметься кваліфікований дитячий психолог, в іншому – за непрозорим склом – поліцейський документуватиме роботу психолога в межах проведення слідчих заходів. У таких умовах дитина не буде відчувати стресу та не зазнає додаткової психологічної травми. Опитування дитини фіксуватимуть на відео, яке зможуть використати в суді як доказ.

 

Адвокат Юлія Сегеда передала поліцейським анатомічних ляльок, за допомогою яких дітки зможуть показати, як саме вчинили.

 

«Для роботи із зовсім маленькими дітьми, які не можуть детально розповісти та правильно назвати деякі речі, предмети, частини тіла, такі ляльки є необхідним інструментом у роботі психолога», – зазначила вона.

 

Запровадити такі кімнати на Дніпропетровщині дозволила співпраця з німецькими партнерами, які надали фінансову допомогу для обладнання кризових кімнат та організували ряд воркшопів та лекцій для поліцейських та психологів.

 

«Крім двох кімнат у Дніпрі та Кам’янському, ми плануємо найближчим часом сприяти відкриттю «кризових кімнат» у Павлограді та Кривому Розі», – зауважила координаторка проєкту німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ Юлія Горячева.

 

Також кімнату будуть використовувати для психологічної роботи та корегування поведінки дітей, які вступили у конфлікт із законом.

 

До роботи у «кризових кімнатах» будуть залучені поліцейські ювенальної превенції управління превентивної діяльності, слідчі та психологи управління освіти Дніпропетровської міської ради.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: