Дніпропетровщина очолила рейтинг прозорості держзакупівель у 2017 році

        ГО "Громадський контроль" опублікувала рейтинг ОДА України за прозорістю держзакупівель в 2017 році. Перше місце посіла Дніпропетровська область, - передає tsn.ua

         "Обласні державні адміністрації багато в чому визначають курс, політику та швидкість змін на місцях, тому дуже важливо розуміти, яке ставлення в ОДА до відкриття ринку державних закупівель для бізнесу", - зазначають укладачі рейтингу.

       За кількістю закупівель за процедурою відкритих торгівв ТОП-5 увійшли Дніпропетровська, Донецька, Львівська, Київська, Харківська область. За відсотком відкритих торгів, що відбулися (цей критерій демонструє якість роботи чиновників з тендерною документацією та наявність в регіоні бізнесу, зацікавленого в участі), лідерами стали Дніпропетровська, Львівська, Харківська, Одеська, Рівненська області.

       Третій критерій показує, наскільки замовники (чиновники) прагнуть, щоб закупівля відбулася. Рейтинг ОДА за цим критерієм будувався як співвідношення закупівель, які пройшли за переговорною процедурою через двоє відкритих торгів, які не відбулися, до кількості проведених відкритихторгів. Перша "п'ятірка" за цим критерієм включає такі області: Дніпропетровська, Львівська, Донецька, Одеська, Харківська. 

       Четвертий критерій показує бажання ОДА відкривати більше можливостей для бізнесу. Він базується на співвідношенні конкурентних допорогових закупівель до неконкурентних. Аналіз закупівель показав, що лише 8 ОДА відкрили ринок допорогових закупівель. І лідерами стали такі області: Дніпропетровська, Вінницька, Запорізька, Донецька, Чернігівська.

       І, нарешті, рейтинг містить усереднені результати, які дозволяють визначити лідерів та аутсайдерів за всіма чотирма критеріями і по всій країні. Кращими виявилися Дніпропетровська, Львівська, Вінницька, Донецька, Запорізька області.

      У 2017-му обласні та районні адміністрації України провели закупок на 46 млрд грн.

     «ДніпроОДА перейшла на онлайн-закупівлі у Prozorro в серпні 2015-го. Наразі лідирує по завершеним торгам серед усіх облдержадміністрацій та визнана найпрозорішою на ринку держзакупівель, – наголосив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко. – Нині до Prozorro приєдналися більше 11 тисяч підприємців області. Виграючи тендери по всій країні, вони наповнюють бюджет Дніпропетровщини. Усі кошти йдуть на розвиток регіону – таке завдання Президента України Петра Порошенка».