Дніпропетровщина робить ПЛР-тестів менше за норму. Послаблень карантину не буде?

КОМЕНТАР
22.05.20 - 16:55

Як ми повідомляли, у МОЗ заявили, що наша область не готова до другого етапу послаблення карантину. У перелік потрапили Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Луганська, Миколаївська, Полтавська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька та Закарпатська області, Київ та Київська область.

 

Через це, зокрема, в області поки що не відкривають дитячі садочки.

 

У ДніпрОДА заявили, що ведуть перемовини з МОЗ щодо послаблення карантину в області.

Дніпропетровщина не увійшла до переліку областей, де проводиться другий етап послаблення карантину. Причина – в регіоні роблять менше за встановлену міністерством норму ПЛР-тестів на день. ОДА виступає з проханням переглянути цей показник, повідомив під час онлайн-брифінгу очільник області Олександр Бондаренко.

«Чи можна кожній із областей переходити до другого етапу послаблення карантину, в МОЗі вирішували за трьома показниками. Один з них – щоденна кількість тестів на 100 тис населення. Дніпропетровщина та ще кілька регіонів не пройшли саме за цим критерієм, – розповів Олександр Бондаренко. – Проте цей показник досить формальний. Наприклад, якщо в регіоні мало контактних осіб, то і великої кількості тестувань не буде».

На результати Дніпропетровської області вплинула і ситуація в обласному лабораторному центрі. З понеділка київська комісія Центру громадського здоров’я перевіряла стандарти її роботи. Це вплинуло на кількість проведених досліджень в останні дні.

«Ми вже розпочали перемовини з МОЗ, аби там переглянули показник охоплення тестуваннями. Аби область якнайшвидше перейшла до наступного етапу послаблення карантину, зокрема, відновлення роботи транспорту в звичному режимі. Цього потребують наші мешканці. До того ж, епідемічна ситуація в регіоні стабільна» – наголосив голова Дніпропетровської ОДА.

Нагадаємо, у Дніпропетровській області – 859 лабораторно підтверджених випадків коронавірусу. 176 пацієнтів вже одужали.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: