До Дня науки. 30 лабораторних локацій об‘єднав у Кривому Розі науковий пікнік КНУ

ОСВІТА
16.05.24 - 14:36

У КНУ пройшов міський педагогічний захід під гаслом «Наука об‘єднує». Понад 700 криворізьких педагогів долучилися до роботи 30 локацій наукових лабораторій, які працювали у трьох закладах освіти: КДПУ, КНУ та Покровському ліцеї.

Відкрив захід Президент Академії гірничих наук України, професор, в.о. міського голови Юрій Вілкул:

«Мені дуже приємно, що я є частиною великої команди науковців. Майже 50 років я присвятив науковій та освітній діяльності, а тому добре розумію проблематику галузі. Третій рік іде війна, але освітянське життя у Кривому Розі не зупиняється: діти навчаються, тривають науково-дослідницькі заходи, інтелектуальні конкурси, спортивні змагання. Другий рік поспіль у нашому місті проходять наукові міські заходи до Дня науки. І не випадково майданчиком для їх проведення обрано КНУ. Це один із найбільших та найпрестижніших вишів міста. Співпраця з партнерами з Фінляндії, Польщі, Франції, Бельгії, Австрії, Канади, Туреччини дає змогу університету бути конкурентоспроможним не тільки в Україні, а й за її межами. Крім того, Донецький національний університет економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського приєднається до КНУ як структурний підрозділ. Це дасть змогу зберегти та максимально ефективно використати інфраструктуру, науковий та освітній потенціали донецького університету, створить потужний університетський центр у місті та поліпшить якість підготовки фахівців», - зазначив Юрій Віілкул.

 

Учасники пікніку ознайомились з науковими студіями КНУ, відвідали майстер-класи вчителів Покровського ліцею, оцінили презентаційні локації викладачів КДПУ. Всього науковці підготували 30 локацій, де запропонували новітні технології, продемонстрували авторські проєкти, інтерактиви, практикуми, поради з бізнес-грамотності, поділилися секретами ефективного навчання з основ програмування, застосування новітніх цифрових технологій.

 

 «Ми живемо в часи випробувань,  які спонукають нас, освітян, до пошуку нових форм роботи. Змінюються педагогічні підходи. І такий формат спілкування дасть змогу  кожному з нас далі трансформуватися і розвиватися», - зазначив ректор Криворізького національного університету Микола Ступнік.

 

Участь у пікніку взяли заступники директорів, вчителі, практичні психологи та соціальні педагоги, логопеди, керівники гуртків закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти.

 

«Сьогодні сучасні тенденції в освіті направлені на поєднання двох суб’єктів освіти – закладів загальної середньої та вищої освіти. Ми багато робимо для підвищення рівня викладання і навчання у криворізьких школах, щоб діти мали змогу отримувати якісні знання. У межах співпраці міста з Великим Герцогством Люксембург будуть реалізовані проєкти на підтримку технічної освіти, успішне працевлаштування в рідному місті молоді, отримання знань, що відповідають реальним потребам ринку праці. І це є дуже важливим для нашого промислового регіону»,- підкреслив Юрій Вілкул.

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: