До страйку шахтарів "Октябрської" приєдналися зміни шахт «Родіна» та "Тернівська"

РЕЗОНАНС
08.09.20 - 9:18

Протестні настрої у середовищі криворізьких гірників дедалі наростають. До страйку шахтарів "Октябрської" приєдналися і їхні колеги з шахт "Родіна" та "Тернівська". Учора гірники "Родіни", а сьогодні "Тернівської", із солідарності, не піднялися на поверхню.

Мітингарі вимагають у власників своїх підприємств покращень умов праці та підвищення заробітної плати. 

 

Як ми писали, страйк почався 3-го вересня. У шахті "Октябрська" на горизонті -1200 м залишилися 29 шахтарів. Назовні їх підтримали колеги, які вже декілька днів поспіль збираються на протестні акцію під адмінбудівлею управління Кривбасзалізрудком.

 

Таким чином, протест шахтарів триває вже шосту добу. І тим не менше, керівництво КЗРК не йде на поступки своїм працівникам, залякуючи та погрожуючи відкриттям кримінального провадження, санкціями та штрафами за зрив роботи шахти. Нагадаємо, КЗРК у рівних частинах належить групам "Приват" Ігоря Коломойського та "Метінвест" Ріната Ахметова.

 

Учора, аби домогтися справедливості, шахтарі приїхали автоколоною за підтримкою до мерії.

Юрій Вілкул поспілкувався з ними і запевнив, що вважає вимоги вповні справедливими.

 

"Зроблю, що зможу, але підприємство приватне. Я збираю позачергову сесію. Висунемо вимоги до президента, Кабміну і власників підприємства. Страйкарям буде надана допомога продуктами, водою і всім необхідним", - наголосив мер.

 

На 8 вересня скликали позачергову сесію міськради, на якій депутатам запропонують ухвалити звернення до власників підприємства, Кабміну і президента.

На даний момент, гірники шахт «Гвардійська», «Тернівська», «Родіна» оголосили підземний протест на знак солідарності з вимогами 29-ти гірників «Октябрської», які шосту добу вимагають збільшення зарплат та покращення умов праці.

 

З інших підприємств Кривого Рогу й регіону повідомляють про готовність підтримати колег підземними та наземними мітингами, оголосити «італійський страйк».

 

"Шахта «Тернівська» стала сьогодні о сьомій ранку, адміністрація не пустила в шахту першу зміну – всі ці працівники кажуть, що підтримають колег протестом на майдані біля адмінбудівлі КЗРК. Сьогодні до Кривого Рогу мають виїхати представники центрального офісу Служби держпраці у зв’язку з тим, що у працівників підприємств Кривого Рогу великі нарікання на роботу місцевої служби Держпраці. Ми надамо центральному офісу всі належні документи – зафіксовані нами випадки, свідоцтва порушень правил техніки безпеки охорони праці та прав найманих працівників", - зазначив на своїй сторінці голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: