До витоків. Криворіжці вшанували пам'ять козацького отамана Петра Калнишевського

ПАМ'ЯТЬ
24.08.20 - 11:24

Сьогодні, у День Незалежності України, криворізька громадськість вшанувала пам'ять останнього кошового отамана Запорозької Січі Петра Калнишевського, засновника поштової станції Кривий Ріг. До підніжжя монумента, розташованого на однойменній вулиці у Центрально-Міському районі, поклали квіти.

"Важливо пам'ятати історію козаччини. Тим більше, що Кривий Ріг - місто козацьке. Пам'ятник отаману Калнишевському встановлено в центрі міста, де зливаються дві річки в історичному центрі Кривого Рогу. Гості нашого міста часто наголошують: пам'ятник отаманові настільки вписався в середмістя, наче був там завжди", - зауважив голова Центрально-Міської райради Сергій Нєженцев.

 

 

Довідково. Калнишевський Петро Іванович (бл. 1690-1803) – останній кошовий отаман Запорозької Січі (1762, 1765-1775). Походив з української шляхти Лубенського полку. Брав участь у російсько-турецькій війні 1768-1774 рр. Керував бойовими операціями запорозьких загонів проти турецьких військ, виявив себе як талановитий полководець. Петро Калнишевський причетний до будівництва поштової станції біля Кривого Рогу.

 

 

Зокрема, 27 квітня 1775 р. він підписав розпорядження про початок роботи (гонів) по поштовому тракту. Вірогідно, що він також і визначив місце розташування пошти по обидві боки р. Саксагань. В 2008 році канонізований УПЦ КП як мученик Петро Багатостраждальний. В 2015 р. канонізований УПЦ МП як святий праведний Петро Калнишевський, отаман Коша Війська Запорозького.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: