Додому вернеться солдатський медальйон. Криворізькі пошуковці перепоховали у Польщі рештки українського бійця

ПОДІЯ
21.05.19 - 9:34

Група українських пошуковців ГО "Союз Народна пам'ять", серед яких журналістка "Рудани" Вікторія Сімкіна, наразі перебуває у черговій експедиції. Цього разу рештки бійців Другої світової пошуковці піднімають у м. Білосток (Польща). 

Як ми повідомляли, на початку експедиції пошуковцям вдалося натрапити в лісі на братську могилу червоноармійців. У ній з червня 1941-го лежали 19 наших бійців.

 

Згодом члени організації «Військова археологія» повідомили пошуковцям, що знайшли рештки бійця з солдатським медальйоном. І це українець.

 

Пошуковці перевірили усі докази, і факт підтвердився.

 

"З однієї сім'ї з Винницької області призвали на війну двох братів, - розповідає Вікторія Сімкіна. - Фурика Михайла 1914-го року народження і Фурика Микиту 1917-го року народження. Обидва загинули в 1941-му. Михайлові було 27. Микиті - 24.

Пошуковці знайшли Микиту. Він загинув, намагаючись вийти з котла під Білостоком. Не подолав "дорогу смерті". Дорогу, що для сотень солдатів щодня ставала дорогою, яка відбирає ім'я і поповнює полки безвісти зниклих.

 

На жаль, польські закони не дозволяють перевозити рештки загиблих бійців. Тож учора ми прощалися з Микитою на військовому цвинтарі в Білостоці. Пом'янули. Залишили "бойові 100 грамів". Поклали цигарку.

 

А рідним у Вінницьку область повеземо пригоршню землі з місця його загибелі і солдатський медальйон з вкладенням, заповненим рядовим Микитою Фуриком. Як останню звістку з фронту. Довго йшла. 78 років. А на місці загибелі Микити сьогодні квітнуть конвалії. Крихкі й тендітні, як сама пам'ять"...

 

 

 

Фото пошуковців.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: