«Допомога. Захист. Підтримка". Мер Кривого Рогу представив містянам безпрецедентну програму

ОФІЦІЙНО
13.11.19 - 15:21

Мер Кривого Рогу Юрій Вілкул представив беспрецендентну соціальну програму з підтримки криворіжців на 2020 рік. Таку підтримку від міста отримає кожен третій криворіжець.

Мер Кривого Рогу Юрій Вілкул презентував криворіжцям розроблену за його ініціативою програму «ДОПОМОГА. ЗАХИСТ. ПІДТРИМКА – Соціальні ініціативи 2020».

 

Комплексна програма, над детальною розробкою якої працювало багато фахівців, охоплює різні категорії мешканців - багатодітні сім’ї, родини учасників АТО, афганці, чорнобильці, школярі та багато інших.

 

На це планують виділити рекордні 700 мільйонів гривень.

 

Презентуючи програму, мер Юрій Вілкул зазначив: «З року в рік ми проводимо системну, дуже копітку роботу з соціального захисту наших земляків. Відповідно, бюджет програми постійно збільшується. Так, з 2010 року розмір соціальних видатків зріс у 13 разів - з 43 млн грн (2010 р) до 564 млн грн в поточному році. Під час планування бюджету на наступний рік, я поставив завдання не лише зберегти всі існуючі програми допомоги та збільшити їхній розмір, в тому числі й ті, які не забезпечує держава, але й запропонував кілька вагомих новацій».

 

По-перше, серед представлених мером новацій - проєкт з підтримки батьків криворізьких школярів. Для учнів шкіл, професійно–технічних закладів освіти та студентів програмою передбачений безкоштовний проїзд у комунальному транспорті. При цьому, зберігаються всі пільги для криворіжців, які діяли раніше.

 

По-друге, вводяться виплати з міського бюджету на кожну дитину багатодітної родини. У п’ять разів збільшується допомога новоствореним прийомним сім’ям. У десять разів – Будинкам сімейного типу. Удвічі - онкохворим дітям та дітям з інвалідністю, втричі - дітям-сиротам та дітям, які перебувають під опікою.

 

По-третє, вперше вводиться пільга з оплати адміністративних послуг для криворіжців – від 70% до 100% вартості адмінзбору.

 

По-четверте, в галузі охорони здоров’я програмою передбачені кошти для мешканців міста на лікування інсультів та операцій із корекції зору (в тому числі, з заміни кришталика).

 

Крім того, програмою передбачена низка інших напрямків підтримки ветеранів, чорнобильців, афганців, учасників ООС, обдарованих дітей і спортсменів.

 

«Назва представлених соціальних ініціатив на 2020 рік має водночас символічний та простий посил: допомога, захист, підтримка. Це те, що сьогодні вкрай необхідно людям, і те, що ми можемо їм надати», - підкреслив Юрій Вілкул.

 

 

 

 

 

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»