Допоможе у боротьбі з раком і анемією. Нобелівську премію з медицини вручили трьом ученим

ЦІКАВО
07.10.19 - 14:05

Нобелівський тиждень відкрито! Цьогорічну премію з фізіології та медицини отримали троє вчених за результати досліджень, як живі клітини реагують на кисень.

Про це 7 жовтня повідомили в офіційному Twitter Нобелівської премії. Імена переможців – Вільям Келін, Петер Раткліфф і Грегг Семенца. - Обозреватель.

 

Учені отримали 9 мільйонів шведських крон (понад 22 млн гривень). Вони визначили молекулярний механізм, який регулює активність генів у відповідь на різні рівні кисню.

 

"Відкриття, зроблене лауреатами, має фундаментальне значення, воно проклало шлях до нових стратегій боротьби з анемією, раком та іншими захворюваннями", – повідомили у Нобелівському комітеті.

 

Попереду - цілий Нобелівський тиждень, премія в інших галузях буде присуджуватися до 14 жовтня.

 

Нагадаємо, згідно з заповітом видатного вченого Альфреда Нобеля, винагороду у цій галузі може отримати особа (або особи), яка зробила важливе відкриття у сфері фізіології або медицини.

 

Нагорода завжди присуджується за конкретне дослідження.

 

Нобелівську премію з медицини і фізіології за 2018 рік присудили Джеймсу Еллісону і Тасуку Хондзьо, які провели дослідження онкологічних захворювань. Перемога була присуджена за "відкриття терапії раку шляхом інгібування негативної імунної регуляції".

 

 

Фото Обозреватель.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»