Довічне – за підробку медикаментів. Зеленський підписав закон про кримінальну відповідальність за фальсифікацію ліків

ВАЖЛИВО
02.12.19 - 14:20

Минулого тижня президент Володимир Зеленський підписав ухвалений Верховною Радою закон про посилення кримінальної відповідальності за фальсифікацію ліків і їхнє поширення. 

Про це йдеться на сайті Офісу Глави держави.

 

Підписаний документ посилює покарання у вигляді позбавлення волі за підробку лікарських засобів.

 

Зокрема, внесуть зміни до статті 321-1 (фальсифікація лікарських засобів або обіг фальсифікованих лікарських засобів) КК України. Відповідно до них, виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту або збут завідомо фальсифікованих лікарських засобів карають позбавленням волі на строк від 5-ти до 8-ми років (до цього санкція за такі дії передбачала позбавлення волі на строк від 3-х до 5-ти років).

 

Ті самі дії, вчинені повторно, за попередньою змовою групи осіб, у великих розмірах або якщо вони спричинили тривалий розлад здоров’я особи, а також виробництво фальсифікованих лікарських засобів карають позбавленням волі на строк від 8-ми до 10-ти років (раніше – від 5-ти до 8-ми років) із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років з конфіскацією майна.

 

Крім того, закон посилює відповідальність службових осіб, діяльність яких безпосередньо пов’язана з обігом ліків. Розповсюдження завідомо фальсифікованих лікарських засобів службовою особою шляхом зловживання службовим становищем; медичним або фармацевтичним працівником, або за допомогою інформаційних систем, зокрема інтернету, карають позбавленням волі на строк від 8-ми до 10-ти років із позбавленням права обіймати певні посади та з конфіскацією майна.

 

У разі, якщо дії, вказані у частині 1 та 2 статті 321-1, спричинили смерть особи або інші тяжкі наслідки, були вчинені в особливо великих розмірах, можна потрапити за ґрати на строк від 10-ти до 15-ти років або довічно з конфіскацією майна. До цього санкція за такі дії передбачала позбавлення волі на строк від 8-ми до 10-ти років або довічне позбавлення волі, з конфіскацією майна.

 

Закон набуває чинності з наступного дня після його опублікування.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: