Друзі не рахують хромосом. 21 березня - Міжнародний день людини з синдромом Дауна

СВЯТО
21.03.19 - 10:02 1119

21 березня у світі відзначають День «сонячної» людини.

Його запровадили у 2006-му році, а в грудні 2011-го року Генеральна Асамблея ООН запропонувала відзначати цей день усім державам і міжнародним організаціям. День і місяць були обрані не випадково — вони символічно позначають природу синдрому Дауна: мова йде про 3 (замість 2-х, як зазвичай у людини) копії 21-ї хромосоми.

 

Синдром Дауна – одне з найчастіших генетичних захворювань у світі. Його не можна "вилікувати", ним неможливо "заразитися", адже це не хвороба. Кожна 700-а дитина у світі народжується з синдромом Дауна. Це співвідношення однакове в різних країнах, кліматичних зонах, соціальних прошарках. Воно не залежить від способу життя батьків, їхнього здоров’я, шкідливих звичок, харчування, достатку, освіти, кольору шкіри чи національності. Хлопчики та дівчатка народжуються з синдромом із однаковою частотою. Батьки при цьому мають нормальний набір хромосом (каріотип).

 

Аби привернути увагу до проблем людей із синдромом Дауна, у цей день по всьому світу проходить акція "LOTS OF SOCKS". Долучитися до неї просто: треба одягти різнокольорові, непарні чи просто яскраві шкарпетки. Таким чином продемонструвати свою солідарність з людьми з непарною хромосомою, й водночас звернути на себе увагу перехожих та зрозуміти, як це — бути не таким, як більшість.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: