Дивіться вітчизняне! Сьогодні День українського кіно

СВЯТО
14.09.19 - 10:14

Сьогодні День українського кіно – свято всіх причетних до створення вітчизняного кінематографу, а також його відданих поціновувачів.

Незважаючи на те, що саме свято з’явивилося лише в 1996 році, історія кіно України почалася задовго до цього.

 

Перший фільм був знятий ще в кінці 19 століття, в 1896 році в Харкові. Його автором був фотограф Альфред Федецький, який трохи пізніше організував перший український кіносеанс у тому ж Харкові.

Всеукраїнське фотокіноуправління було створено ще в 1922 році. Вони зуміли реконструювати одеське і ялтинське підприємства, а в 1928 році ввести в дію Київську кінофабрику, яка пізніше стала кіностудією імені Довженка.

 

Це і можна назвати початком історії українського кіно. Зовсім скоро, в 1930 році, в Україні було знято перший звуковий фільм (Д. Вертов «Симфонія Донбасу»).

 

В Україні дуже сильна школа кіно, за всю історію її існування там навчалася безліч відомих кіномитців: Олександр Довженко, Іван Кавалерідзе, Марк Донськой, Сергій Параджанов, Леонід Биков, Леонід Осика, Іван Миколайчук, Богдан Ступка.

 

У роки незалежності українська кіноіндустрія істотно занепала, вітчизняний кінопродукт замінили зарубіжним.

 

А от із 2014 року, після перемоги Революції гідності,  почався новий етап становлення нашого кіноринку. 

 

З серпня 2014-го по серпень 2019-го в Україні завершено 173 фільми. З них 67 – ігрові повнометражні.

 

Розпочато виробництво 194-ох фільмів, і це не остаточні цифри, тому що скоро будуть підписані нові контракти. 

 

Торік українські фільми були на 7 із 15 кінофестивалях класу “А”. На деяких було по декілька фільмів. Загалом українське кіно отримало чотири нагороди там – включно з призом за режисуру на Каннському "Особливому погляді". При цьому, в тому ж році у нас були прокатні хіти, які також всі були зняті за підтримки Держкіно.

 

"Це точно вже індустрія. Її розвиток ще попереду, але вона є. Більше того, якщо порівнювати з іншими європейськими індустріями, за нашу не соромно. До нас вже зовсім по-іншому ставляться – я знаю, я пройшов цей шлях від перших міжнародних зустрічей в 2014-2015 році і до сьогодні. У лютому 2015 року навіть не поїхав до Берліна, тому що мені було трошки соромно: що я там буду робити? Про що розповідати? Як у нас все погано? За три місяці в Каннах вже було трошки легше, а в кінці року в Таллінні було ще краще – ми вже запускали нові проекти", - розповідаєолишній голова Державного агенства України з питань кіно Пилип Іллєнко.

 

Щороку у прокат виходить усе більше стрічок вітчизняного виробництва - драматичних фільмів про війну на Донбасі, розважальних комедій.

 

Підтримуйте своє! Дивіться українське!

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»