Екопроекти ДніпроОДА. У Кривому Розі розчистили та облаштували балку Кандибіна

        У Кривому Розі розчистили та облаштували балку Кандибіна.

Підрядники працювали на п’яти ділянках і привели до ладу 1,5 км місцевості. Екопроект Дніпропетровської ОДА втілили за рік, повідомив очільник регіону Валентин Резніченко. 
  
«За завданням Президента України Петра Порошенка впроваджуємо нові екологічні проекти. За три останні роки на Дніпропетровщині реалізували майже 60 екопроектів: розчищали русла річок, ліквідовували підтоплення домівок, створювали заповідні зони, зариблювали річку Дніпро. У 2018-му втілюємо ще кілька десятків екоініціатив», – зазначив Валентин Резніченко. 

Балка Кандибіна - один із екопроектів регіону. Це колишня шахта, яку затопило водою. Балка поволі замулювалася і згодом перетворилася на болото, поросла чагарником і деревами, місцями тут утворилися стихійні сміттєзвалища. 

Крізь балку поталі й дощові води мали стікати в річку Саксагань, проте через засміченість рельєфу просочувалися у ґрунт та підтоплювали навколишні будинки. І так тривало щороку. 

«Тут було багато сміття та очерету, а застояна вода нестерпно смерділа. Торік балку почали чистити, заасфальтували дорогу – тепер під’їзд до будинку прекрасний.  Мріємо, аби поруч створили ще парк для відпочинку», – розповіла місцева мешканка Юлія Канонік.   

Дніпропетровська ОДА взялася за розчистку балки у 2017 році. Підрядники ліквідували стихійні смітники, переклали колектори, укріпили узбережжя, поглибили водойму, реконструювали місток, на окремих вулицях відновили покриття. 

Таким чином, від підтоплень врятували 1,5 тисячі криворіжан.