Епідемія чи одиничний випадок? У Хмельницькому 21-річна дівчина захворіла на дифтерію
«У Хмельницькому підтверджено випадок дифтерії, лікувати нічим. Наявні імуноглобуліни протерміновані. По всій Україні... Про дифтерію багато говорять. Але цього мало. До неї треба бути готовим. Я дуже прошу, хто-небудь, забезпечте нас сироватками, будь-ласка. Бо навіть на чорному ринку її купити неможливо, на відміну від протиботулічної», – розповіла Ольга Голубовська.
Згідно з доданим до допису знімком, мазок, дослідження якого підтвердило наявність дифтерії, зробили 29 липня.
Епідеміолог Хмельницького обласного лабораторного центру Лариса Калінер розповіла, що дифтерію виявили у 21-річної жінки, яку щепили від цієї хвороби у 6 років, а повторного щеплення, у 16-річному віці, не зробили.
«Дівчина працює фармацевтом. Звернулася до лікаря зі скаргами на біль у горлі, підвищену температуру, загальну слабкість. Хвора була щеплена від дифтерії, але не так, як треба», – зазначила Калінер.
Станом на кінець листопада 2018 року в Україні було зареєстровано 9 випадків захворювання на дифтерію, водночас у 2017 році не зафіксовано жодного випадку.
Дифтерія – гостре інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом і через предмети побуту, посуд та іграшки. Найчастіше вражає ротоглотку, можуть постраждати гортань, бронхи, шкіра, інші органи. Смертність сягає 50%.
Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я розпочало кампанію з вакцинації проти дифтерії та правця. В Україні рівень імунізації проти цих інфекцій вкрай низький. Експерти прогнозують можливий ризик спалаху епідемії. Єдиний спосіб захиститися – зробити щеплення. В МОЗ зазначають: якісними вакцинами забезпечені всі області країни.
«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»
На Закарпатті вдруге за тиждень стався землетрус
Україна має вдосталь запасів продовольства, резерви є, – Мінагрополітики
В Україні через Дію можна подати заяви у міжнародний Реєстр збитків