Фейкові замінування в Україні здійснюють з серверів Росії та Донбасу. Правила реагування на такі виклики змінять

ВАЖЛИВО
27.06.19 - 9:52 763

Україну тероризують псевдомінери. У різних містах країни ледь не щодня отримують фейкову інформацію про замінування численних об’єктів - вокзалів, лікарень, шкіл, торговельно-розважальних центрів, крамниць, вищих навчальних закладів, виборчих дільниць, житлових будинків. 

За даними прес-служби МВС України, впродовж п’яти місяців 2019 року до поліції надійшло вже 1079 повідомлень про замінування.

Від початку року відкрили 567 кримінальних проваджень, 69 особам було повідомлено про підозру в скоєнні цього кримінального правопорушення.

 

Кривий Ріг більше десяти разів отримував такі фальшиві повідомлення: місто витрачає чималі фінансові і людські ресурси на реагування, сотні людей несуть збитки, потерпають від незручностей, зірвані заняття в вишах, хворих і немічних пацієнтів лікарень щоразу евакуюють з будівель медзакладів.

 

Як ми писали, лише один виїзд спецслужб за таким викликом обходиться місту приблизно у 40 тисяч гривень.

 

За інформацією директора Департаменту комунікації МВС Артема Шевченка, такі повідомлення про замінування надходять здебільшого з території Росії та з окупованих нею районів Донбасу.
 

Вочевидь, держава-терорист цілеспрямовано намагається дестабілізувати систему безпеки в Україні. 
 

Тому в Міністерстві внутрішніх справ вирішили змінити підхід до реагування на неправдиві повідомлення про замінування, а також посилити відповідальність за них.

 

Тепер за фейкову звістку злочинцю може загрожувати вже понад 6 років за ґратами.

 

У МВС ініціювали підготовку проекту змін до внутрішніх правових актів, які уточнюють порядок реагування правоохоронців на такі повідомлення.

 

Про це розповів глава департаменту комунікації МВС України Артем Шевченко в коментарі LB.ua

 

Окрім змін, які стосуватимуться реакції на такі виклики, МВС готує й зміни до Кримінального кодексу.

 

"Ми хочемо посилити відповідальність за такі повідомлення. У низці випадків запропонуємо збільшити термін кримінальної відповідальності і обмеження волі на строк понад 6 років, а також передбачити додатково конфіскацію майна в таких випадках,
– розповів Шевченко.

 

Він також додав, що дзвінки про фейкові замінування переважно надходять із серверів, розташованих на території Російської Федерації та тимчасово окупованого Донбасу.

 

"За допомогою IP-телефонії та Інтернету звідти розсилають анонімні повідомлення. Але є також випадки, коли і громадяни України вирішують дезінформувати про мінування", – зазначив Шевченко.

 

Речник МВС додав, що великі торговельні підприємства зазнають величезних збитків через необхідність зупиняти торгівлю в "замінованих супермаркетах або торгових центрах".

 

До речі, псевдомінування у таких закладах можуть траплятися по декілька разів на день.

 

"Одне з таких великих підприємств повідомило нам про збитки в розмірі 56 мільйонів гривень за певний період тільки через зупинку продажів, евакуацію людей і персоналу. Тому не виключено, що в регламентні норми будуть внесені поправки про порядок евакуації", – прогнозує він.

 

Що ж стосується перевірки пологових будинків, то там евакуацію проводять тільки у спокійному режимі і виводять із приміщення тих, кому це не зашкодить. Аналогічно це стосується дітей, які перебувають в боксах.

 

Оновлено. Сьогодні уночі в Кривому Розі псевдомінери знову погрожували вибухівкою, нібито закладеною в гіпермаркеті.

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: