Фонд Вілкула «Українська перспектива» привітав подружжя Медведєвих з Днем визволення України

СВЯТО
28.10.21 - 9:41

У Кривому Розі команда «Української перспективи» відвідує всіх ветеранів-фронтовиків та вітає з 77-ою річницею визволення України від нацистських загарбників.

Напередодні Дня визволення, голова Фонду «Українська перспектива» Олександр Вілкул відвідав одну з найшанованіших сімей у Покровському районі Кривого Рогу — подружжя Валентина та Альвіни Медведєвих. Валентин Медведєв - один з восьми безпосередніх учасників Другої світової, що нині мешкають у Покровському районі.

 

У роки війни був механіком авіації та готував літаки до бойових завдань. Альвіна Іванівна має статус «дитина війни».

 

Ця тепла зустріч була сповнена безцінними спогадами. Валентин Медведєв зустрів початок Другої світової зовсім юним, але повоювати йому довелося в багатьох, у тому числі, найбільш знакових битвах: за Сталінград, на Курській дузі, форсуванні Дніпра, визволенні Дніпропетровщини і всієї України, у Корсунь-Шевченківській та Нікопольсько-Криворізькій операціях. Далі - через Польщу, Угорщину, Румунію Валентин Медведєв пройшов фронтовими дорогами аж до Берліна, а потім брав участь у війні з Японією. Під час обслуговування бойових літаків, Валентин Андрійович отримав поранення хребта. За заслуги перед Батьківщиною, ветеран відзначений цілою низкою нагород. Серед них - ордени Вітчизняної війни ІІ ступеня, «За мужність»; медалі: "За перемогу над Німеччиною у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр.", "За бойові заслуги", "За взяття Берліна", "Захиснику Вітчизни", "За перемогу над Японією", медаль Жукова.

 

"Призвали меня в 44-му. Наш полк, в якому мені довелося служити, визволяв Кривий Ріг, а на південних кордонах Румунії полк збив 10 літаків ворога, і йому присвоїли звання "39-й Сулінський винищувальний авіаційний полк", - згадує ветеран.

Нині ветерану - 94. Ділить старість із дружиною Альвіною Іванівною. До Кривого Рогу сім'я потрапила за військовим розподілом, тут і оселилася на все життя. Разом подружжя вже майже 63 роки.
У родині Медведєвих - двоє дітей і троє онуків, які живуть окремо від батьків. Тож гостям в цій оселі раді завжди. 

 

До пам'ятної дати родина отримала подарунки й подяку від Фонду "Українська перспектива". 
 

Голова Фонду «Українська перспектива» Олександр Вілкул сказав: «Ми завжди вдячні ветеранам, учасникам бойових дій, трудівникам тилу, дітям війни — всім, хто наближав Велику Перемогу, а потім у повоєнні роки відбудовував країну. Нашим Героям, які перемогли ворога та відродили країну, — наша увага та турбота. На прикладі їхніх подвигів ми виховуємо дітей. Повага до правдивої історії своєї землі, своєї сім'ї — це дуже важливо, це саме те, на чому стоїть наша духовність».

 

У Кривому Розі діє наймасштабніша в Україні муніципальна комплексна програма соціального захисту мешканців - системна допомога ветеранам Другої світової війни, починаючи від вирішення невідкладних побутових питань до забезпечення медикаментами та лікуванням. 2021 року з міського бюджету на підтримку всіх учасників бойових дій, у тому числі ветеранів, спрямовано понад 250 млн грн.: у тому числі, на виплати до пам'ятних дат, на зубопротезування, а також сертифікати на ліки, допомогу у проведенні капітального ремонту житла, часткову компенсацію вартості комунальних послуг.

 

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: