Фронтова медикиня Інга Соколовська заслуговує на орден княгині Ольги посмертно, - петиція

ПАМ'ЯТЬ
03.11.23 - 16:16

Інга Соколовська – фронтова медикиня з Криворіжжя, яка була нагороджена медаллю «За врятоване життя» (посмертно) Указом Президента України. Жінка родом з Апостолового. До лав захисників і захисниць України стала ще восени 2015 року, коли приєдналася до 24-го окремого штурмового батальйону “Айдар”. Була санітарним інструктором медпункту, страшим солдатом.

Інга знаходилася на передовій – рятувала життя воїнів, підтримувала їх і навіть у вільний час готувала фронтові смаколики з найпростіших інгредієнтів.

 

«Для Інги Станіславівни постійний артилерійський та стрілецький обстріл з боку противника не був перешкодою для надання медичної допомоги пораненим», - згадують побратими.  

 

У 2018-му, після закінчення контракту, медикиня повернулася до Апостолового працювати лікарем-терапевтом та лікарем-подологом. Але коли почалася велика війна, жінка не могла залишитися осторонь.

 

У березні 2022-го повернулася до лав 24-го окремого штурмового батальйону “Айдар” на посаду фельдшера та одразу потрапила у вир військових подій на Донеччині. 7 місяців була на межі зіткнення, лікувала та евакуйовувала навіть, здавалося б, безнадійних бійців.

 

Один із боїв, де відзначилася Героїня, був особливо небезпечним – навесні минулого року у Розівці Запорізької області Інга разом зі штурмовою ротою потрапила у вогневу засідку противника. Під час бою стабілізувала щонайменше 5 військовослужбовців. Потім, разом із штурмовиками, їй вдалося дістатися до основних сил батальйону “Айдар”.

 

Важких боїв було немало, врятованих бійців – ще більше. В деокупованих населених пунктах жінка надавала допомогу й цивільним. Лікарка постійно супроводжувала штурмову роту.

 

19 серпня 2022-го під час евакуації поранених поблизу Бахмута Інга Соколовська потрапила під артилерійський обстріл. Один з ворожих снарядів влучив у медичний автомобіль. Серце жінки, яка врятувала величезну кількість життів, зупинилося.

 

«Інга Станіславівна – приклад сили і незламності, віри і відданості своїй справі, - зазначає авторка петиції. - Своїми діями вона довела, що гідна відзначення посмертно орденом України, а саме орденом княгині Ольги».

 

Підтримати ініціативу можна за посиланням.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: