Гей-парад у Кривому Розі таки відбудеться. Заява організаторів КривбасПрайд-2018

      Гей-параду у Кривому Розі - бути. Про це сьогодні на прес-конференції заявили представники оргкомітету КривбасПрайд.

Криворізький «Марш рівності» відбудеться 22 липня, після проведення так званого прайд-тижня.

Багатоденна програма, тренінги від київської ЛГБТ-спільноти і «Марш рівності» на завершення – із таким чітким планом сьогодні виступив оргкомітет КривбасПрайду. Вони наголошують, що КривбасПрайд - це ряд правозахисних та освітніх заходів, спрямованих на формування толерантного ставлення до дискримінованих груп населення.

Організатори впевнені у необхідності проведення парадів не лише у столиці, посилаються на досвід інших міст України. 

"Ми теж жителі цього міста і нас дуже багато насправді. У Києві - це національний івент, але в регіонах теж є інші проблеми. Точнісінько такий фестиваль проходить три роки поспіль в місті Одеса", - пояснює Борис Золотченко, голова оргкомітету КривбасПрайд-2018.

Нагадаємо, що з приводу проведення ЛГБТ-маршу на сайті міськради вже зареєстровано декілька петицій. До реалізації електронної петиції від шахтаря Дениса Міщенка «Проти гей-параду, що планує провести народний депутат Костянтин Усов у Кривому Розі» залишилося додати усього декілька десятків підписів. Народного гніву криворізькі ЛГБТ-представники не бояться, кажуть, перешкоджання гей-параду – протизаконна справа.

"Маршрут вже узгоджено, і наразі ми працюємо із поліцією, щоб подбати про безпеку учасників. Зараз у соціальних мережах ми спостерігаємо багато спекуляцій щодо організаторів КривбасПрайду, ми наголошуємо що він організований ініціативною групою активістів і жодним чином не стосується будь-якої політичної партії.  А щодо того, що ми маємо право на марш, то це гарантовано Конституцією і протидія цьому є кримінальним злочином", - заявила Кіра Кріґер, член оргкомітету КривбасПрайд-2018.

Попри озвучений аполітизм заходу, заклик депутатів європарламену до Верховної Ради про легалізацію одностатевих шлюбів таки знайшов свій відгук.

За словами очільника Директорату з прав людини, доступу до правосуддя і правової обізнаності Владислава Васюка, законопроект має бути розроблений і переданий в парламент до кінця 2019 року. За останніми підрахунками, Дніпропетровська область нараховує більше 11 тисяч людей із нетрадиційною сексуальною орієнтацією, у Криворізькому ком’юніті зареєстровано близько шести сотень.

На «Марш рівності» оргкомітет КривбасПрайду розраховує зібрати близько сотні учасників. Щоправда, вони планують обійтися без травесті-шоу, яке демонстрували у столиці.