Головному «Залізному вокзалу» Кривого Рогу сьогодні 140 років

ВАЖЛИВО
18.05.24 - 11:05

140 років  сьогодні виповнюється  головному «Залізному вокзалу» Кривого Рогу. З початком повномасштабного вторгнення  ворота нашого міста стали часткою життя для більш, як 100 тисяч криворіжців, які, на жаль, виїжджали з міста і сьогодні вже повертаються додому.

«Злагоджена робота залізного колективу  на початку війни допомагала грамотно координувати та керувати евакуаційними процесами і вокзальним побутом під час евакуації людей. Харчування, лікування, волонтерство, посадка на поїзди, співпраця з поліцією та владою – всі ці процеси показали на скільки ми схожі та наскільки сильні у своїй єдності», -  згадує голова ради Довгинцівського району Ігор Ратінов.

 

В ті страшні, сповнені болю і жаху перші місяці війни, весь колектив вокзалу працював, як єдиний механізм, відправляючи на захід евакуаційні потяги. На перепочинок не було ані хвилини.

 

 «Ми вдячні всім за вашу відданість роботі. І сподіваємося, що ви збережете на довгі роки творчу активність, прекрасні ділові та людські якості, адже ви дійсно – залізні, героїчні, а ще щирі та сердечні люди, -  щиро дякує  залізничникам  Ігор Ратінов.

 

На сьогодні Кривий Ріг-Головний  АТ  «Українська залізниця» є одним з лідерів пасажирських перевезень в нашому регіоні.

 

А колись все починалось з двоповерхової цегляної будівлі у 1884 році. Первинна назва вокзалу – Довгинцево, походила від однойменного села, на території якого й збудували станцію.

 

У 1901 році поруч з вокзалом виросли залізнична школа  і  гуртожиток.

 

Через рік локомотивне депо складалося вже з 80 паровозів. У 1959-1960 роках станцію електрифікували у складі лінії Верхівцеве — Довгинцеве — Червоне.

 

З 1965 року перейменовали в Кривий Ріг-Сортувальний. В 1976 станція отримала сучасну, всім знайому сьогодні, назву Кривий Ріг-Головний.

 

Історичною родзинкою площі біля залізничного вокзалу вже кілька десятків років є паровоз, збудований  в 1934 році в Луганську. За 52 роки на його «спідометрі» - тисячі кілометрів, зокрема, і шляхами Другої світової війни.

  

У 2022 році Укрзалізниця відзначила «Кривий Ріг-Головний» відзнакою «Залізний вокзал» - за   спасіння десятків тисяч людей, які евакуйовувалися від російського вторгнення,  за безперевну посадку на тисячу евакуаційних рейсів…

 

Ми це пам’ятаємо і не забудемо. З святом, «Залізний» вокзал!

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»