Ґранти для розвитку бізнесу: місто підтримує криворізьких підприємців

Це не лише інвестиції в економіку міста, але й створення нових робочих місць. За такими програмами, в Кривому Розі їх створили вже 627. Однією з найбільш затребуваних ґрантових програм є державна «єРобота», яку реалізують у партнерстві з Центром зайнятості та Ощадбанком, а також програми підтримки Міжнародної організації з міграції (МОМ), Save the children, EU4Business, БФ «Слов’янське серце», Український ветеранський фонд та інші.
У Кривому Розі підбили підсумки проєкту «Міська підтримка грантових програм-2024» та відзначили найбільш активних суб’єктів господарювання. Із відкритими до нових ідей та готовими долати виклики часу криворіжцями поспілкувався голова Ради оборони міста Олександр Вілкул.
«Ґрантова підтримка – це реальна можливість для кожного з вас розвинути свою ідею, масштабувати бізнес або навіть врятувати його в складний час. І ми є вашими надійними партнерами у цій роботі. Ми створюємо програми, які допомагають підприємцям отримувати доступ до фінансування, навчання, консультацій. У кожному районі відкриті відділи або сектори управління проєктами, які надають комплексні консультації щодо пакету документів: від написання бізнес-плану, супроводу та отримання гранту "під ключ". Як показала практика, це ефективно», - підкреслив О. Вілкул.
Переможці реалізували себе в оптовій та роздрібній торгівлі, у сфері харчування, надання індивідуальних та спортивних послуг, доочищення питної води. За півтора місяця 2025 року вже залучили 3,6 млн грн ґрантових коштів: державних і міжнародних. Заплановано створити понад 30 робочих місць. За результатами минулого року, за програмою «єРобота» у місто для малого та середнього бізнесу інвестовано понад 47 млн. грн. За рахунок міжнародних ґрантів - майже 14 млн. грн.
«Я займаюсь виробництвом робочого одягу. Хочу подякувати міській владі за підтримку в оформленні ґрантів для бізнесу. Мені вона допомогла модернізувати моє підприємство та працювати далі. Варто брати участь у грантових програмах, це допомагає нам вистояти і підтримати економіку», - впевнена Юлія Жук, керівниця швейного цеху.
Торік у «єРоботі» 312 підприємців Кривого Рогу подали заявки на отримання коштів, 177 – отримали підтвердження про фінансову підтримку з очікуваним обсягом фінансування майже на 47,4 млн грн, 151 - отримали кошти на свої рахунки у розмірі майже 37,5 млн грн., запланували та вже створили 277 нових робочих місць. Ще 710 суб’єктів господарювання подали заявки на програми міжнародних та українських організацій, з них 65 – вже отримали 14 млн. грн.
Євген Удод, перший заступник міського голови зазначив: «За період війни місцевий бізнес втратив набагато більше, ніж за два роки пандемії. Обсяг шкоди оцінити важко, адже бойові дії тривають, а наше місто є прифронтовим. Підприємці показали, що здатні швидко відновлюватися та стабільно працювати в умовах війни. Злагоджена робота бізнесу є запорукою того, що бюджет громади буде наповнюватися, а люди матимуть роботу і зарплати».
На зустрічі підприємцям презентували актуальні ґрантові програми. Зокрема, від Міжнародної гуманітарної організації Mercy Corps та Enterprise-Europe-Network. Подати заявку можуть як підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. З питань участі у державних та міжнародних програмах та координації дій підприємці Кривого Рогу можуть звернутися до районних виконкомів або до управлінь розвитку підприємництва та економіки виконкому Криворізької міськради.
«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»
Актуальні графіки руху криворізьких тролейбусних маршрутів №7 - №11
119 криворіжців отримали ґранти по 2500 доларів на розвиток підприємництва
Інвестуємо в майбутнє. У Кривому Розі відбувся молодіжний Форум«FuturePRO: від ідеї до змін»