Громадські організації у Кривому Розі: скільки їх та як зареєструвати нову

          Громадські організації є важливою частиною та невід’ємним елементом демократії і розвинутого правового суспільства. Їх створюють для того, щоб привернути увагу до актуальних проблем, для захисту прав і свобод, задоволення суспільних, економічних, соціальних, культурних, екологічних та інших інтересів.

        Члени громадських організацій відіграють важливу роль у створенні виконавчим комітетом Криворізької міської ради комфортних умов для мешканців міста. За їхньої участі регулярно проходять публічні слухання з актуальних питань життя міста та покращення інвестиційного клімату у Кривому Розі.

       "Місцева влада завжди враховує громадську думку, а також розглядає ініціативи, запропоновані громадськими організаціями", - зазначають в управлінні з питань реєстрації виконкому міської ради.

        За інформацією, розміщеною на офіційному сайті Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області, на території Кривого Рогу зареєстровано 975 громадських організацій, що становить майже 17% від загальної кількості зареєстрованих громадських формувань на території Дніпропетровської області.

        Враховуючи активну позицію мешканців Кривого Рогу та небайдужість до розбудови міста, управління з питань реєстрації виконкому міської ради інформує про порядок державної реєстрації громадських організацій зі статусом юридичної особи.

        З метою спрощення та прискорення процесу Міністерством юстиції України запущено проект онлайн-будинок юстиції, що дає можливість провести попередню правову експертизу документів, що подаються для проведення реєстрації.

        Попередня правова експертиза документів є безкоштовною. Вона дає впевнитися в тому, що документи відповідатимуть вимогам чинного законодавства України, та допомагає в найкоротший термін зареєструвати громадську організацію. 

       Сайт онлайн-будинку юстиції працює цілодобово. Щоб подати документи необхідно зареєструвати особистий кабінет, вказавши адресу електронної поштової скриньки й пароль, і погодитися на обробку персональних даних.

     Всього за п’ять кроків можна подати документи на перевірку:

Крок 1. Перейти за посиланням на веб-сторінку онлайн-будинку юстиції https://online.minjust.gov.ua.

Крок 2. На головній сторінці онлайн-будинку обрати розділ «РЕЄСТРАЦІЯ БІЗНЕСУ, ГО ТА ЗМІ».

Крок 3. Перейшовши за посиланням, далі обрати розділ «ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ».

Крок 4. На сторінці «РЕЄСТРАЦІЯ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ» заповнити особисті дані (прізвище, ім’я, по батькові; контактний телефон; E-mail) та обрати область (район) за місцезнаходженням громадської організації.

Далі необхідно завантажити електронні копії документів, які подаються для проведення попередньої правової експертизи документів (для зручності користувачів на цій сторінці також розміщені зразки документів, які необхідно підготувати для державної реєстрації).

Крок 5. Дати згоду на обробку персональних даних та натиснути «Подати заяву».

     Спеціалісти Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області розглянуть подані документи і повідомлять про це заявнику, відправивши відповідний лист на його електронну пошту.

     У листі пояснять усі можливі зауваження й недоліки, виявлені під час попередньої правової експертизи.

     Подати документи для проведення державної реєстрації громадської організації у паперовій формі можна до Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області, Центру надання адміністративних послуг «Віза» та місцевих центрів з надання вторинної правової допомоги. 

     Контакти:

Управління з питань реєстрації виконкому Криворізької міської ради:
м. Кривий Ріг, вул. Героїв АТО, буд. 30; тел. 92-03-34, 92-03-22, 74-29-49; e-mail: vpr@kr.gov.ua.

Центр адміністративних послуг «Віза»: м. Кривий Ріг, пл. Молодіжна, 1; «ГАРЯЧА ЛІНІЯ» - 0-800-500-459; e-mail: viza@kr.gov.ua.