ГРВІ в Кривому Розі: епідпоріг перевищений, ввели карантинні та протиепідемічні заходи

ЗДОРОВ'Я
27.01.20 - 9:31

 У Кривому Розі ввели протиепідемічні заходи задля стабілізації ситуації з захворюваністю грипом та ГРВІ, - управління преси та внутрішньої політики.

У Кривому Розі перевищено епідеміологічний поріг щодо захворюваності на ГРВІ. У зв'язку з цим міський голова Юрій Вілкул дав завдання негайно ввести в дію протиепідеміологічні заходи.

 

Ситуація поширення в місті гострих респіраторних вірусних інфекцій відстежується щотижня. Це робиться для того, щоб здійснювати якісні та своєчасні заходи щодо поліпшення епідеміологічної ситуації у Кривому Розі.

 

Як зазначив начальник управління охорони здоров'я Костянтин Мурашко, за останні кілька днів кількість хворих на ГРВІ збільшилася – в 1,9 раза порівняно з попереднім тижнем.

 

Нинішня епідеміологічна ситуація краща, порівняно з аналогічним періодом попередніх 2017-2019-го років, коли хворих було набагато більше.

 

Однак згідно з державними стандартами, сьогодні в місті епідеміологічний поріг перевищений.

 

"У місті розроблені і затверджені заходи з протидії поширенню ГРВІ. Ми будемо робити все, щоб ситуація стабілізувалася. У нас є всі цифри по захворюваності в первинній ланці, по лікувальних закладах, по установах освіти. Хочемо запевнити, що ми проводимо всі належні заходи і контролюємо ситуацію», - зазначив Костянтин Мурашко.

 

В інфекційній лікарні Кривого Рогу є хворий хлопець віком 24 роки з діагнозом "вірусна бактеріальна пневмонія", причиною якої стала ГРВІ. Стан здоров'я хворого стабільний. Є прогноз до поліпшення його стану.

 

Що стосується дітей, то на сьогодні в місті на лікарняних з різними захворюваннями, в тому числі і з ГРВІ, перебувають 7,8% школярів.

 

За санітарними нормами, введення загального карантину передбачено у разі 20% рівня захворюваності.

 

Однак Кривий Ріг вже кілька років поспіль практикує часткові карантинні заходи, коли на вимушені канікули йдуть окремі класи або школи, в яких кількість хворих перевищує норми. Такі заходи дуже ефективні. На сьогодні в місті на вимушені канікули пішли учні трьох шкіл.

 

Медики рекомендують криворіжцям дотримуватися заходів гігієни, уникати заходів з масовим скупченням людей, частіше бувати на свіжому повітрі. Наразі найнадійнішим способом профілактики є вакцинація. Щеплення можна зробити протягом усього епідсезону.

 

Він триватиме до середини травня. Насамперед, рекомендують вакцинуватися тим, хто відноситься до груп ризику.

 

Медичні заклади Кривого Рогу забезпечені необхідними вакцинами. Для пільгових категорій придбали вакцини коштом міського бюджету.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: