Грип, ГРВІ та кір у Кривому Розі під контролем. Епідпоріг не перевищено

    За минулий тиждень у Кривому Розі госпіталізували понад 200 криворіжців із застудними захворюваннями. Але це лише 3,6 % від загальної кількості хворих. Найуразливішою категорією залишається малеча. Приблизно третина школярів нині на вимушених канікулах через карантин. Але епідпоріг не перевищено, кажуть фахівці.

     "Ситуація в місті щодо загальної захворюваності на грип та ГРВІ на сьогодні оцінюється як передепідемічна, на межі епідемічного підйому. За 5 тижнів січня перехворіло 18079 осіб. Ця цифра поступається тільки 2017 року, за всі останні п'ять років вона нижча. Найбільш ураженими, як і раніше, залишаються діти", - зазначила головний епідеміолог міста Раїса Тітова.

     За прогнозами медиків, цього року епідпідйом очікується наприкінці лютого і в березні. Щотижня фіксують збільшення захворюваності. Як минулого року, епідемію викликатимуть три види вірусу: A/Michigan/45/2015 - форма свинячого грипу, A/Hong Kong/4801/2014 року - курячий грип і B/Brisbane/60/2008.

     "Станом на 13 лютого в повному обсязі припинено освітній процес у 34 закладах освіти, крім того, є окремі закриті класи, їх 250 у 55 закладах. Загалом 39 відсотків школярів перебуває на тимчасових вимушених канікулах", - зазначила спеціаліст міського управління освіти і науки Вікторія Полякова.

    Епідпоріг не перевищено. За необхідності адміністрації навчальних закладів приймають рішення щодо тимчасового припинення освітнього процесу. Мінімально - на тиждень, максимально - на 10 днів. Такі заходи дають позитивний результат, адже попереджають розповсюдження хвороби.

   Не панікувати медики радять і через сумнозвісну епідемію кору. 

   З грудня в Кривому Розі кором перехворіла 101 людина, з них зараз на стаціонарі перебувають 28 осіб, 7 - на амбулаторному лікуванні. 66 криворіжців одужали і їх виписали. Ускладнень не було.

   Ситуація контрольована і вакцини у місті достатня кількість, запевняють лікарі.