Христос Воскрес! Що можна і не можна робити на Великдень?

Готуватися до Великодня починають заздалегідь. Наводять чистоту, фарбують яйця, печуть святкові паски. Однак існує ряд заборон, які, згідно з православними канонами, категорично не можна порушувати.
Цьогорічне свято українцям доводиться відзначати в умовах суворих карантинних обмежень. Вірян закликали залишатися вдома і не відвідувати храми, щоб уберегтися від смертельного вірусу.
Як ми писали, святкові богослужіння можна подивитися в прямому ефірі.
Що не можна робити на Великдень?
У день Великодня не можна бути сумним, похмурим, лаятися або гніватися. Вважається, що вся негативна енергія повертається назад із подвійною силою. І слід пам'ятати, що Великдень – це не 24 години, а весь Страсний тиждень.
За традицією, сьогодні перш за все потрібно з'їсти яйце, яке символізує нове життя. До речі, з православним Великоднем пов'язана цікава традиція – "бої крашанками". Потрібно взяти яйце в руку і вдарити в інше яйце. Перемагає той, чиє залишилося цілим.
Що стосується заборон, то на Великдень дозволяється їсти і пити все, однак в помірній кількості. Ви можете спробувати всі страви на святковому столі, випити трохи алкоголю, бажано червоного вина Кагор. Однак головне – вчасно зупинитися.
На Великдень забороняється займатися важкою працею, наприклад, прибирати, стригтися, прати, шити. Варто розуміти, що це не просто заборона працювати. Таким чином людині дається можливість побути наодинці з самим собою і Богом, час приділити увагу молитві і не зациклюватися на проблемах. Вважається, що всі справи потрібно закінчити до Страсної п'ятниці.
Прийнято вважати, що на Великдень категорично не дозволяється ходити на кладовища. Взагалі, такого обряду в православній традиції ніколи не було. Ходити на кладовища у Великодній період почали за часів СРСР, коли людей позбавили духовного спілкування, а церкву зовсім заборонили. Тому люди знаходили способи зв'язуватися з потойбічним світом, про який так багато говорила Церква. Відтоді і з'явилася традиція відвідувати цвинтарі під час Великодня.
Але зараз храми відкриті для вірян, тому краще їхати на кладовище в інший день. Наприклад, на Радоницю. Це час, коли Церква згадує всіх покійних.
Не можна викидати шкаралупу від яєць. Вважається, що освячене в церкві викидати не можна. Можна тільки спалити.
Крім того, на Великдень заборонено фарбувати яйця і пекти паски. Це пов'язано з тим, що святити продукти прийнято у Велику суботу, тобто безпосередньо перед Великоднем.
Але що стосується підготовки до Великодня, то все бажано зробити заздалегідь. Це потрібно для того, щоб на Христове Воскресіння залишився час для головного – святкування торжества в доброму настрої, з легким серцем і розумом, залишивши позаду всі клопоти і турботи.
Чи можна їсти паски і яйця до настання свята?
Великодню передує Великий піст, коли віряни повинні утримуватися від важкої їжі (тваринного походження), а також налаштовувати себе на внутрішню роботу над собою.
Забороняються всі продукти тваринного походження. Ніяких інших причин не їсти яйця немає.
Існує поняття духовної гігієни. Великдень – це час, коли кожен вірянин повинен захистити себе від будь-яких розваг, вечірок. Заборонено галасувати, танцювати та інше. Постарайтеся побільше бувати в храмі, молитися і думати про життя.
Багато людей думають, що купатися і митися на Великдень заборонено. Але це всього лише забобони.
У період Страсного тижня та Великодня вінчання заборонено. Більш того, це дійство проводять тільки в певні дні – понеділок, середа, п'ятниця і неділя.
Фото на прев'ю – з мережі Інтернет.
«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»
Не спалити храм у свято. Рятувальники Кривого Рогу інструктували священнослужителів
Сьогодні православні криворіжці відзначають Свято пророка Іллі: прикмети та заборони
Казки і фантазії. На увагу криворіжців чекають 5 новорічно-різдвяних виставок