Хвостаті цілителі. Особливих криворізьких діток лікуватимуть спілкуванням з собаками

ЗДОРОВ'Я
27.01.21 - 11:20

У Кривому Розі відбувся перший особливий урок для особливих дітей. Вихованці КСШ «Натхнення» пройшли перший реабілітаційний урок у компанії чотирилапого друга.

Каністерапія – це метод лікування та реабілітації людини за допомогою собак, звичайних або спеціально відібраних і навчених, під наглядом кваліфікованих фахівців. Торік на підприємстві "Центр поводження з тваринами" виникла ідея проводити заняття з реабілітації різних категорій населення з допомогою тварин, яких утримують у центрі, - розповідає його директор Андрій Кириленко. 

 

 

«Провели дослідження, увібрали досвід, який використовують в Україні, використали те, що є прийнятним саме для нашого міста. Ми вийшли з ініціативою спочатку на міськвиконком, а вже потім приїхали до спеціалізованої школи «Натхнення» з пропозицією використовувати наших підопічних для проведення реабілітації дітей з особливими освітніми потребами. Така практика в Кривому Розі є пілотною, це для нас нове, як і для школи», - прокоментував Андрій Кириленко.

 

«У нас навчаються особливі дітки, які потребують особливої уваги, підтримки і корекційної роботи. Це діти, які мають порушення інтелектуального розвитку, аутизм і складні порушення розвитку. Для них є багато видів корекційної роботи, і одна із них - реабілітація за допомогою тварин», - зауважила Наталія Шевченко, директорка КСШ «Натхнення».

 

 

Одразу після підписання Меморандуму про співпрацю пройшло й перше заняття з групою дітей. 

 

 

«У них порушена емоційно-вольова сфера, особливо діти з аутизмом дуже рідко виявляють свої емоції. І саме ці емоції, яких не вистачає у дітей, вони виявляли під час спілкування з собаками. Сподіваємось на те, що ця реабілітація дасть позитивну динаміку», - поділилась керівниця закладу. 

 

 

Вже з березня такі заняття стануть регулярними. 

 

«Реабілітолог, кінолог і собака пройдуть спеціальний курс підготовки, отримають сертифікат відповідності і тільки після цього будуть допущені до проведення занять. На сьогодні, ми запросили громадську організацію «Кінологічний клуб Апорт» для того, щоб вони показали на прикладі, і ми побачили результати спілкування дітей з собакою. Хотілось би подякувати міському голові за те, що він підтримав таку ініціативу, та обласному керівництву КСШ «Натхнення», - сказав Андрій Кириленко.

 

 

Адміністрація школи сподівається, що через спілкування з тваринами вдасться покращити комунікацію дітей і з людьми.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: