"І спортивна злість була, і людська", - криворізька самбістка Валерія Захаревич про поєдинок з росіянкою

СПОРТ
22.05.24 - 13:32

Валерія Захаревич - краща у бойовому розділі. Вихованка ДЮСШ №7, майстриня спорту України перемогла на чемпіонаті Європі з боротьби самбо, що відбувся у Сербії.

У фінальному поєдинку криворожанка здолала російську самбістку, зробивши ще один крок до участі у Всесвітніх іграх. Ці змагання пройдуть наступного року. Валерія Захаревич не полишає спроб міцно закріпитись у складі дорослої національної збірної та крокувати до підвищення у спортивному класі. В першому півріччі цього змагального сезону вона спробувала себе в бойовому самбо серед жінок.

 

«Я вже давно хотіла виступати у бойовому самбо, - зізналася нам Валерія. - Ще в 2022 році починала готуватися, але потім війна, далі - проблеми зі здоров'ям. І у нас це скасували, а дівчата досить довго чекали, коли все-таки введуть такі змагання. Там і ти б'єш, і тебе б'ють. Це зовсім інші відчуття, ніж на спарингах і тренуваннях, а також на зборах, але треба ще поєднувати з боротьбою, не забувати про кидки, больові й задушливі прийоми, які не дозволені у спортивному самбо».

 

Після золотого дебюту на Кубку світу у Вірменії Валерія взяла участь у чемпіонаті Європи в Сербії. У розділі "бойове самбо" криворожанка потрапила до півфіналу, в якому не мала проблем з представницею Хорватії. Запеклим та особливим став для Валерії фінал, в якому наша спортсменка протистояла російській самбістці.

 

«Я була націлена тільки на перемогу: і спортивна злість була, і людська. Видався досить складний поєдинок, ми билися та боролися всі 5 хвилин. Я перемогла з невеликим рахунком, але щодо техніки була кращою», - ділиться емоціями майстриня спорту.

 

За останні два місяці Валерія Захаревич вже вдруге піднялася на вищу сходинку п'єдесталу міжнародних змагань. Після Вірменії та Сербії у скарбничці Валерії Захаревич - вже 1100 залікових балів і перше місце в рейтингу у своїй категорії. Це ще більше наблизило криворізьку самбістку до заповітної мрії - стати учасницею Всесвітніх ігор.

 

«Валерія знайшла себе в бойовому самбо, і з кожним днем вона покращує себе у бойовому розділі. Їй поставили удари дуже гарні. Я дивився всі сутички. Якщо порівнювати з Вірменією, то Валерія була в набагато кращій формі і показала хороший результат завдяки тренерам, всій нашій команді, і Федерації», - з гордістю за вихованку каже віцепрезидент міської федерації самбо, дзюдо та сумо Руслан Лущіков.

 

Попереду у Захаревич - ще два етапи міжнародних змагань. А це означає чергові випробування на шляху до малої Олімпіади. Всесвітні ігри-2025 мають відбутися у Китаї.

 

Фото з сайту Самбо.спорт.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: