Інгулецький ГЗК може припинити роботу через рішення уряду щодо електроенергії

РЕЗОНАНС
11.06.24 - 12:52

Інгулецький ГЗК звернувся з листом до Кабміну і закликав зменшити зобов’язання бізнесу на імпорт електроенергії. Інакше криворізьке підприємство може просто зупинитися. Про це йдеться у листі гендиректора ІнГЗК Групи Метінвест Ігоря Тонєва до прем’єр-міністра та голів парламентських комітетів, - повідомляє GMK Center

За рішенням Кабміну від 30 травня, гарантії постачання електроенергії надаватимуть лише тим підприємствам, які імпортують 80% від своїх потреб. При цьому чиновники не провели з бізнесом належної дискусії, що позбавило їх можливості висловити свої зауваження.

 

"Підвищення норми купівлі імпортної електричної енергії до 80% від загальної потреби стимулює штучне збільшення попиту на аукціонах з розподілу міждержавних перетинів та призводить до спекулятивного зростання цін на імпортну електричну енергію. Це підвищення становить серйозну загрозу для промислових підприємств", — йдеться в листі.

 

Тонєв звертає увагу на те, що на Інгулецькому ГЗК витрати на електроенергію становлять 51% від собівартості виробництва залізорудної сировини. Тому підвищення вартості електроенергії може негативно позначитися на конкурентоспроможності ІнГЗК на міжнародному ринку.

 

"Придбання імпортної електричної енергії у розмірі 80% від власного споживання стає недосяжним через зависоку ціну, і може призвести до повної зупинки комбінату. Лише внаслідок зупинки одного "ІнГЗК", падіння ВВП України становитиме 4 млрд грн. Також бюджет втратить 0,7 млрд грн податкових надходжень та близько $150 млн валютної виручки", — сказано в листі.

 

Зупинка виробництва залізорудної продукції призведе до зменшення обсягів і залізничних та морських перевезень, а також до зниження попиту на продукцію машинобудівництва. Це може спровокувати ланцюжкову реакцію, яка негативно позначиться на суміжних галузях економіки й загострить економічну кризу.

Щоб уникнути цього, Інгулецький ГЗК закликав уряд повернутися до попередніх умов гарантування енергопостачання (30% 3 травня по вересень або 50% з жовтня по квітень), або скоригувати норму імпорту до 50% протягом усього року.

 

Джерело - GMK Center.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: