Кар’єрний радник та рекрути: зміни у Криворізькому центрі занятості

СОЦІУМ
22.01.19 - 9:56 1053

Міністерство соцполітики запровадило значні зміни в роботі Державної служби зайнятості на 2019 рік. Новий Порядок співпраці центрів зайнятості з населенням передбачає підвищену відповідальність безробітного за пошук роботи та виконання рекомендацій кар'єрного радника, відображених в індивідуальному плані працевлаштування.

«План, складений у формі договору між кар'єрним радником, який представляє центр зайнятості та особою яка шукає роботу. За невиконання цього плану або відмову його підписувати, особа буде знята з обліку», - пояснює Віта Лобанова, заступник директора Криворізького центру зайнятості

 

Без офіційного статусу розраховувати на грошову допомогу по безробіттю людина не зможе. Усі рекомендації кар'єрний радник призначатиме за рівнем мотивації та потенціалу безробітного.

«Якщо потенціал невисокий, особі може бути запропоновано підвищення кваліфікації, здобуття нової професії. Якщо низка мотивація - буде запропоновано відвідати серію семінарів, де їй допомагатимуть здобути бажання скоріше працевлаштуватись», – розповідає Віта Лобанова.

 

З нового року відбулись зміни і в розмірах мінімальної допомоги по безробіттю.

 «З першого січня для осіб без страхового стажу мінімальний рівень допомоги – 610 гривень, а для осіб, які мають страховий стаж – 1630 гривень», - додає заступник директора Криворізького центру зайнятості.

 

Услід за прожитковим мінімумом для працездатних осіб зросла і максимальна сума, яку може отримати безробітний з фонду зайнятості. Це чотирикратний прожитковий мінімум - 7 684 гривні. А ще у Криворізькому центрі зайнятості з'явився відділ рекрутингу. Його фахівці укомплектовуватимуть надані роботодавцями вакансії.

«Ми шукаємо претендентів на зайняття вільних робочих місць не тільки серед безробітних на обліку, а й взагалі усього населення. Користуємось наявною базою, де є інформація про осіб, які користувались нашими послугами», - розповідає заступник директора Криворізького центру зайнятості Віта Лобанова.

 

Рекрути у будь-який момент можуть запропонувати вакантне місце підходящому кандидату з цієї бази даних. Такий підхід до пошуку працівників добре зарекомендував себе, - кажуть у центрі зайнятості.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: