Касові апарати у таксі: за що з 1 жовтня можуть оштрафувати водія

ВАЖЛИВО
12.10.23 - 12:38

З 1 жовтня в українських таксі мають встановити  касові апарати та видавати чеки. За відсутність РРО порушників каратимуть штрафами.

Такі нововведення планувалися ще з 1 січня 2022 року. Але через повномасштабне вторгнення підприємцям на якийсь час відтермінували обов’язкове введення РРО (касових апаратів) і дозволили ними не користуватися.

 

Від початку жовтня застосування РРО стало обов’язковим.

 

"З 1 жовтня до суб’єктів господарювання, які надають послуги таксі та приймають до оплати готівку та/або електронні платіжні засоби без проведення таких операцій через РРО, можуть застосовуватися штрафні (фінансові) санкції за порушення вимог закону", - йдеться на сайті Податкової служби.

 

Штраф за порушення становить 100% вартості товарів/послуг. Якщо таксист зробить це повторно, штраф становитиме до 150% від суми послуги.

Окрім того, податкова може накладати такі штрафи:

- 510 грн — за неподання звітності, пов'язаної із застосуванням РРО, та за відсутність контрольної стрічки на РРО;

- 5100 грн — за використання РРО, у конструкцію якого були внесені зміни, які не передбачені документацією виробника касового апарату/розробника програмного забезпечення;

- за порушення порядку проведення розрахунків — 34–85 грн з особи, яка не використала РРО (продавця, касира), та 85–170 грн — з посадових осіб суб’єкта господарювання;

 -за ненадання покупцю/клієнту можливості розрахуватися електронними платіжними засобами — 1700–3400 грн із посадових осіб суб’єкта господарювання.

 

На сайті ДПС також оприлюднили інфографіку про те, що таксисти мають видавати клієнтам фіскальні чеки.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: