Кір: у Кривому Розі ситуація стабільна, а на Одещині виявили агресивний генотип вірусу - Kabul

      В Україні з початку року на кір захворіли майже 4 тисячі людей. Більшість з них - діти. На початок лютого не залишилося регіону, де б не зареєстрували бодай одного випадку захворювання. 

      У Кривому Розі з кором медики мають справу з грудня. На сьогодні в інфекційній лікарні з таким діагнозом - 18 пацієнтів, 12 з яких - діти.

      Це одиничні випадки з різних районів міста, зазначають інфекціоністи. Госпіталізовані в стабільному стані, тяжких випадків не було.

      Хворіють, як правило, невакциновані діти. Заражаються й дорослі, коли щеплення, зроблене в дитинстві, вже не діє.

      На відміну від інших областей України, в Одеській області циркулює агресивний генотип вірусу кору B3 (Kabul). Виявлено, що він провокує ускладнення та високий рівень захворюваності серед населення.

      Про це повідомив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов, передає Укрінформ.

       В інших областях України циркулюють європейські зразки вірусу D8. І лише в Одеській області, окрім D8, виявили B3 (Kabul), який характеризується високою патогенністю та вірулентністю. Його агресивність дає високий рівень захворюваності та летальності. Такі результати були лабораторно підтверджені у Копенгагені. 

       Напередодні 3 тисячі доз вакцини від кору були доправлені в Одесу з Дніпропетровської області. Загалом Одеська область потребує ще 9 тисяч доз, аби забезпечити колективний імунітет на рівні 95% та уникнути нових випадків захворювання.