Колабораціонізм, підпал стерні, фото-відеозйомка ЗСУ. Криворіжці, повідомляйте про злочини під час воєнного стану
В обласній військовій адміністрації вкотре наголосили: заборонено поширювати інформацію про переміщення військовослужбовців і техніки Збройних сил України. Покарання за це – від 3 до 12 років позбавлення волі. Залежно від тяжкості наслідків.
Не можна й знімати на фото та відео місця ракетних обстрілів. Це дозволяє ворогу коригувати вогонь. В Україні вже були випадки, коли ворог повторно завдавав ударів «крилатими».
Доповнився Кримінальний кодекс і статтею «Колабораційна діяльність». Там передбачені покарання для тих, хто виправдовує війну, співпрацює з державою-агресором, не визнає суверенітету України і проводить антиукраїнську пропаганду.
Усіх, хто став свідком таких злочинів, просять повідомляти до Служби безпеки України за телефоном 0 800 501 482.
Як і раніше, про крадіжки, грабежі, розбій, вимагання, розтрату майна, зловживання службовим становищем слід інформувати Національну поліцію за номером 102.
До поліції потрібно дзвонити й з приводу паліїв. Умисний підпал сухостою нині прирівняний до диверсії. За це передбачена відповідальність – від 10 років до довічного ув’язнення із конфіскацією майна. Тим, хто розвів багаття несвідомо загрожує штраф до 21 420 грн.
«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»
МОН створило Всеукраїнський онлайн розклад для учнів під час воєнного стану, - Сергій Шкарлет
Як студенти-чоловіки можуть виїхати за кордон під час воєнного стану?
Під час воєнного стану спростили реєстрацію безробітних. Як отримати виплати?