Коли Кривий Ріг в серці. Названі переможці міського проєкту "МалюйКР"

КУЛЬТУРА
17.05.24 - 15:34

Названі переможці проєкту "МалюйКР" для вихованців мистецьких шкіл міста. Творчий захід проходив у межах мистецької премії "Весна Рудани КР-249". Експерти відібрали 42 кращі роботи. На кожній - видатні та пам'ятні місця Кривого Рогу.

Юна художниця Катеріна Фрейліх жодного разу не була в кар‘єрі. Але, фантазія і натхнення зробили свою справу. Вийшов яскравий промисловий пейзаж.

 

«У мене було велике натхнення щодо цього малюнку, я перейнялася ним, мені сподобалося працювати з кольорами і вигадувати сюжет», - розповідає дівчинка.

 

Її одногрупниця по мистецькій школі Карина Мішаріна, навпаки, вподобала місце, де вона любить відпочивати з друзями.

 

«Я намалювала наш сквер Ювілейний. Тому що поряд наша школа і в мене багато приємних спогадів, пов‘язаних з цим місцем».

 

Зовсім інші пріорітети у виборі теми - у вихованця музичної школи №4 Арсенія Стручкова. Він свого часу так захопився славним козаком Мамаєм, що вирішив презентувати саме цю роботу.

 

Ще одна конкурсантка, Поліна Чернявська, майже щомісяця відвідувала ботанічний сад. Не дивно, що всі враження вона перенесла на своє полотно.

 

«Намалювала ботсад, тому що там дуже гарно, цікаві квіти, незвичні дерева. Там все дуже яскраво», - розповідає вихованка художньої  школи №2.

 

Всі ці діти - переможці творчого проєкту «Малюй КР». Цей захід пройшов у межах мистецької премії «Весна Рудани КР.249», і був присвячений Дню міста. Всього найкращими  було визнано 42 роботи. За умовами конкурсу діти з кожного району мали свою палітру кольорів, яка б відображала бренд міста. У підсумку вийшла своєрідна художня панорама, яка освітила всі куточки нашого міста.

 

Першим з перемогою конкурсантів привітав в.о. міського голови Юрій Вілкул.

 

«За час війни у  Кривому Розі не закрито жодного закладу культури. Особливо це стосується дитячих, творчих і музичних. Працюють всі 36 закладів. Щоб ви могли працювати ми зробили укриття.  І ви берете участь у всіх конкурсах,  які проходять  в нашому місті,  області, Україні і в Європі. Я дуже вдячний тим, хто зараз у Франції, де триває виставка юних митці з 1-ї художньої школи. Тільки за минулий рік ми мали близько 3 тисяч лауреатів різних конкурсів, 126 отримали Гран-прі. Наші діти дуже талановиті», - впевнений Юрій Вілкул.

Переможців проєкту обирала мистецька рада, до складу якої увійшли викладачі факультету мистецтв педагогічного університету. Деякі роботи, за словами експертів, заслуговують на особливу увагу.

 

«Були певні умови, щоб в кольорі визначити кожний район. Тому обирати роботи було складно, але ми впорались. Діти у нас творчі, натхнені, нам було цікаво з ними працювати», - ділиться викладач кафедри декоративно - прикладного мистецтва та дизайну КДПУ, член експерної комісії Олександр Мусієнко.

 

«Тема рідна, рідне місто, рідні і різні куточки.  Наші діти із задоволенням працювали. Малювати приходили і у вихідні», - згадує викладачка художньої школи №1  Ольга Лєвшакова.

 

Загалом, у заході взяли участь близько трьохсот учнів мистецьких шкіл міста. Всі переможці отримали почесні дипломи та цінні подарунки.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: