Коли розмір має значення. У ЦВК показали 80-сантиметровий бюлетень для виборів Президента України

ВАЖЛИВО
21.03.19 - 14:44

Центральна виборча комісія під час брифінгу 21 березня презентувала виборчий бюлетень довжиною 80 см і шириною 20 см. Площа усіх бюлетенів становить 5 квадратних кілометрів – це 70 футбольних полів. - ТСН.

Цього року у першому турі президентських виборів беруть участь 39 осіб, саме тому бюлетень рекордний для України.

"Якщо скласти всі виборчі бюлетені в один ряд, то смуга буде довжиною 24 354 кілометри - така відстань між Києвом і столицею Уругваю", - розказала голова ЦВК Тетяна Сліпачук.

 

Бюлетені друкувалися термохромною фарбою, вони складаються з десяти ступенів захисту від підробки. Їх надрукували на захищеному папері з двотоновими нефіксованими водяними знаками у вигляді "Вибори 2019" та "Вибори президента України 2019 року", який можна побачити лише на просвіті.

Папір, на якому друкували, має захисні волокна малинового і оранжевого кольорів, які під ультрафіолетом стають жовтими. Бюлетень не можна відсканувати, адже у його дизайні використали дві захисні антисканерні сітки. Якщо спробують зробити його копію, на ній з'явиться напис "Увага".

 

"Фарба, якою ми виконали захисні елементи, нікому в світі більше не продається. Її зможуть продавати тільки після завершення виборчого процесу і після отримання на це дозволу від ЦВК", - сказав директор ДП "Поліграфічний комбінат" Україна" з виготовлення цінних паперів Юрій Онищенко.

Для президентських виборів надрукують 30 441 000 бюлетенів. Це обійшлося державі у 165 587 000 гривень. На "Поліграфкомбінаті", який займається випуском, вже надрукували більше 90% бюлетенів. Остаточно друк закінчать 24 березня. Готові бюлетені доставили у десять областей. Одна упаковка містить 500 примірників і важить сім кілограмів.

 

"Зараз  іде друк виключно бюлетенів для голосування, яке призначене на 31 березня. Мова про друк якихось інших бюлетенів іти не може, бо форма і зміст ще не затверджені Центральною виборчою комісією, оскільки нікому не відомо, чи буде другий тур і хто саме буде значитися в бюлетені", - сказала Тетяна Сліпачук.

 

Національний екзит-пол оприлюднить попередні результати виборів президента України о 19:45 31 березня, а о 23:00 вже будуть відомі остаточні результати підрахунку опитаних. 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: