Коронавірус: 20 лютого планують повернути в Україну з Китаю 49 наших співвітчизників

РЕЗОНАНС
17.02.20 - 16:36

Літак з евакуйованими з Уханя українцями прибуде 20 лютого. За словами заступника міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, на борт піднімуться лише здорові на момент відльоту люди, а пасажирів із симптомами ГРВІ в літак не допустять, - УНІАН.

Літак для евакуації громадян України з китайського Уханя, де зафіксовано спалах коронавірусу COVID-19, вилетить у вівторок, 18 лютого, і повернеться в Україну в четвер, 20 лютого.

 

Планують виліт із Уханя 49 українців і близько 25 іноземців, яких взяти на борт попросили уряди іноземних держав через українське Міністерство закордонних справ.

 

Як передає кореспондент УНІАН, про це на брифінгу повідомив заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.

 

“Сьогодні на оперативному штабі уряду затверджено алгоритм прийому, супроводу та поселення українців в обсерваторії, а також відпрацьовано утримання евакуйованих осіб упродовж щонайменше 14 діб в ізоляції, без контакту з зовнішнім оточенням”, - сказав Ляшко.

 

За його словами, рейс будуть супроводжувати медики медицини катастроф Міністерства охорони здоров’я.

 

Вони стежитимуть за станом здоров’я екіпажу і пасажирів на борту та спостерігатимуть за евакуйованими і членами екіпажу в Україні в обсерваторії.

 

Якщо хтось з евакуйованих захворіє вже під час карантину, його буде негайно госпіталізовано до інфекційного стаціонару, зауважив Ляшко.

 

Крім того, він наголосив, що евакуюють лише здорових на момент відльоту люди, а пасажирів із симптомами ГРВІ на борт не допустять.

 

Перед вильотом усіх оглянуть китайські медики, а на борту - українська медична команда. У самому літаку, повідомив Ляшко, будуть створені спеціальні зони для того, щоб ізолювати людей, які можуть захворіти під час перельоту, а в захворілих буде навіть окрема туалетна кімната.

 

За 30 хвилин до посадки з літака буде передана інформація про стан здоров’я пасажирів та екіпажу, а після посадки всіх людей з літака відразу повезуть в обсерваторію.

 

Як сказав Ляшко, вже визначено місце перебування евакуйованих і ще одне, резервне місце. 

 

Проте заступник міністра відмовився говорити, де саме перебуватимуть евакуйовані.

 

Як ми писали, на Львівщині та на Обухівщині почалися протести місцевих мешканців через чутки про відкриття там карантину для українців з Китаю.
 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: