Коронавірус і борода. Чому медики радять бороданям поголитися?

КОРИСНО
28.03.20 - 16:19

Американські Центри з контролю і профілактиці захворювань рекомендують чоловікам позбавлятися від рослинності на обличчі, - повідомляє uarp.org. - Мовляв, здоров'я важливіше за понти і модні тенденції.

Ілюструє рекомендацію медиків спеціальна таблиця, на якій зображені найбільш поширені варіанти «окраси особи» тими чи іншими бородами, борідками, вусиками і вусами. Червоними хрестиками позначені неприпустимі види рослинності - тобто, найбільш небезпечні з точки зору ймовірності заразитися. Зелені галочки відповідають більш-менш прийнятною вовни.

 

Як повідомляють портал ScienceAlert і газета Daily Mail, рекомендації та відповідна графіка з'явилися ще в 2017 році - тобто, більше, ніж за два роки до появи нової загрози здоров'ю людства.

 

Чому обережним чоловікам краще поголитися? Тому що рослинність на обличчі знижує ефективність захисних масок.

 

Знижує в силу вельми простої причини: через волосся бороди або довгих вусів захисна маска або респіратор погано прилягають до обличчя. Між ними утворюються щілини, крізь які легко проникає зараза. Дослідження показують, що в організм бороданя їй потрапити набагато простіше, ніж гладко поголеного чоловіка. 

 

У 2017 році медики CDC мали на увазі грип, ГРВІ та інші ГРЗ. А тепер рекомендації знову стали популярними через поширення коронавірусу. 

То, може, варто поголитися? Для профілактики в світовому масштабі. А поголившись, надіти маску.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: