Кожен має право. Кривий Ріг відвідали представники уповноваженого Верховної Ради з прав людини

КОРИСНО
22.01.20 - 17:18

Сьогодні Кривий Ріг відвідали регіональні представники уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

У Центрі надання безоплатної вторинної правової допомоги вони провели виїзний прийом громадян. Сьогодні ж по обіді - зустрілися з громадськістю у межах школи параюристів. 

 

Люди зверталися до представника омбудсмена з різними проблемами, включно з комунальними. У консультації не відмовляли нікому, втім, компетенція представників омбудсмена обмежена.

 

"Уповноважений Верховної Ради України з прав людини здійснює парламентський контроль за дотриманням прав і свобод людини та громадянина, дотриманням розпорядниками інформації вимог законів про доступ до публічної інформації, про звернення громадян, про захист персональних даних і також, звичайно, вимог дискримінаційного законодавства", - пояснює Владислав Онищенко, регіональний представник уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

 

Сьогодні ж представники омбудсмена провели тренінг для співробітників Центру безоплатної правової допомоги. Роз'яснювали їм особливості застосування закону України про доступ до публічної інформації.

 

Фахівці центру впевнені - це дасть їм необхідні інструменти для захисту прав громадян.

 

"Мова йшла про запит на інформацію, про те, що відповідь на нього має надходити у 5-денний термін, яку інформацію можна запитувати, які можуть бути правомірні або неправомірні причини для відмови. Ну, наприклад, така відповідь: “Ви можете взяти інформацію на сайті” точно вважається неправомірною. Це вже підстава для того, щоб оскаржувати таке рішення", - коментує Наталія Кожем’яка, заступник начальника відділу правопросвітництва Криворізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

 

У межах школи параюристів представники омбудсмена провели фахові консультації.

 

Долучились до навчання представники патрульної поліції, органів місцевого самоврядування та громадських організацій.

 

 

 
 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: