Краще разом. Криворізький інклюзивний проект з успіхом виступає на сценах українських театрів

КУЛЬТУРА
13.02.19 - 11:59 695

Інклюзивний театр «Краще разом» із Кривого Рогу гастролює містами України з оригінальною виставою "Полювання на Снарка", поставленою за мотивами п'єси Льюїса Керролла.

Постановку вже побачили криворізькі глядачі театру ім. Тараса Шевченка. Вона залишила безліч позитивних відгуків і захоплень.

 

Днями прем'єра від криворізьких акторів-аматорів відбулася в Маріуполі.

Це перші гастролі трупи за межами нашого міста. Про себе актори говорять: «Ми - студенти і школярі, на інвалідних візках і на підборах, вихователі та інженери, з синдромом Дауна та з аутизмом, незрячі і зрячі, психологи і фрілансери, електромонтери та соціальні педагоги, з ДЦП і з почуттям гумору - створили інклюзивний творчий проект, тому що віримо, що «Краще разом».

 

"Щепленням інклюзивності" назвали спектакль за участі акторів з інвалідністю журналісти "Радіо Свобода".

"Активна кампанія, проведена в соціальних мережах організаторами проекту, де хлопці розповідали про всі свої пригоди на шляху до Маріуполя - викликала непідробний інтерес до подання. А бажання урізноманітнити своє культурне життя для жителів міста, які жваво відгукуються на появу нових творчих проектів, зробило свою справу. І не пошкодували. Подання було гідно великої сцени.

Про виставу і свої враження розповіли глядачі: "Дуже здорово і незвично для Маріуполя. Враження відмінні. Дуже круто, що на цьому прикладі показують, як можна залучати людей, а не залишати їх закритими в квартирах. Прожита була кожна хвилина, мить. Цікава форма подачі, цікавий вокал, цікава сценографія. Спектакль змушує тебе думати. Він дуже стильний, він потрібний, це арт-терапія для нас усіх".

Для учасниці проекту Анни Цуркан, виконавиці невеликій ролі в спектаклі, гастролі стали радісною подією, вперше у неї з'явилася можливість побувати в іншому місті.
"Мені зараз радісно, ​​адже це перші наші гастролі таким колективом. Ми вже вдома двічі виступали з цим спектаклем, у себе в рідних стінах. У нас роль Прометеїв. Ми - провісники світлого майбутнього. Це я для себе так роль позначила», - каже Анна.

Вибір п'єси для інклюзивного театру був не випадковий - і постановка, і самі гастролі стали для театральної трупи великою пригодою. 50 чоловік, 15 з яких - це люди з інвалідністю, вперше виїхали за межі Кривого Рогу. «Укрзалізниця», поселення в готель, навіть сніданок - це вже пригода і подія. Але головне - це включення цих людей у ​​соціальну, суспільну складову життя. Життя - абсурдна річ, життя людей з інвалідністю - абсурдне подвійно, тому що доводиться стикатися з елементарними проблемами - неможливістю вийти з під'їзду свого будинку. 150 років тому, коли Керролл написав п'єсу, говорили, що це - абсурд. І ми, і Україна шукаємо свій шлях, свою ідентичність, і кожен шукає себе, - коментують організатори проекту.

 

Перебування театру «Краще разом» в Маріуполі не обмежилося однією театральною постановкою. Була екскурсія по місту, поїздка до моря і спілкування з жителями міста в Арт-платформі «ТЮ!». Для унікального колективу пригоди на цьому не закінчилися, їх гастролі тривають".

 

26 лютого постановку "Полювання на Снарка» зможуть побачити і кияни. Криворізьких акторів приймуть у відомому театрі на Подолі.

Поява такого проекту вкотре підтверджує істину, що творити може кожен, бо для мистецтва немає перепон.

 

Фото - Радіо Свобода, сторінки "Краще разом" та із соцмереж.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: