Криворіжці - проти гендерно зумовленого насильства. У місті стартував забіг

АКТУАЛЬНО
26.11.23 - 11:27

Сьогодні у місті стартував забіг "Acting for survivors" до Всесвітньої кампанії "16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства". Йдеться про одне з найпоширеніших порушень прав людини в сучасному світі – насильство стосовно жінок. Воно проявляється у фізичних, сексуальних, психологічних та економічних формах.

Небайдужі криворіжці стартували від Палацу культури "Тернівський". Далі на дистанції будуть локації в інших районах, де до бігунів приєднаються й інші охочі містяни. На повну дистанцію – 40 км від старту й до фінішу - зареєструвались 18 спортсменів. На шляху учасників забігу - парки Шахтарський, Саксаганський, Героїв. Фініш - у парку ім. Савицького на мікрорайоні Південного ГЗК.

 

Громадська організація «Бігова атмосфера» залучила до соціальної акції своїх спортсменів, які почали забіг із Тернівського району. Підтримали ініціативу і спортсмени-аматори, і літні люди, які займаються скандинавською ходьбою, й учні навчальних закладів – загалом сотні людей.

 

За інформацією ПРООН, від фізичного домашнього насильства в Україні страждають близько двох мільйонів людей. Більш як у 80% - це насильство чоловіків проти жінок. Щороку від домашнього насильства гинуть 600 українських жінок.

 

«Міжнародна акція «16 днів проти насильства» триває у світі щорічно. Увесь світ говорить, що він проти насильства у всіх його проявах, - нагадує директорка департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Світлана Лавренко. - Україна також потерпає від насильства, а надто - від російської агресії. Кривий Ріг – серед 42 тергромад України, які прагнуть бути вільними від терору. Наше місто підтримало ініціативу щодо забігу. Спортсмени стартують сьогодні в різних куточках світу і фінішують у Чикаго. Кожне місто, кожна держава виступають проти насильства».

Люди прагнуть привернути увагу до цієї соціально значущої проблеми, щоби ніхто у світі не залишався осторонь.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: