Криворіжці вшанували пам'ять воїнів-афганців біля cтели у Саксаганському районі

ПАМ'ЯТЬ
13.02.19 - 10:40 894

Напередодні вагомої історичної дати - 30-ї річниці завершення виведення радянських військ з Афганістану, криворізька громадськість вшанувала пам'ять учасників бойових дій на території інших держав.

Уранці на майдані 30-річчя Перемоги, у сквері поблизу міської дитячої лікарні № 4, зібралися близько ста криворіжців. 

Тут встановлено пам'ятний знак на честь наших земляків, які загинули під час виконання військового обов"язку в республіці Афганістан.

 

На урочистому мітингу голова Саксаганського району Валерій Беззубченко вручив Почесні грамоти членам ветеранської організації воїнів Афганістану. 

До пам'ятного знака містяни поклали вінки та живі ківти.

 

Нагадаємо, 30 років тому закінчилася радянська військова кампанія в Афганістані, але наслідки того втручання і ми, і ця ісламська країна відчуваємо й донині.

Криваві бої точилися далеко за межами бездержавної на той час України, та у більшості з них брали участь і наші співвітчизники.

На догоду імперським амбіціям колишнього СРСР, наші земляки втрачали свої життя й здоров’я.

Усвідомлення цього наприкінці вісімдесятих стало, до речі, одним із потужних каталізаторів руху за відновлення нашої української незалежності. 

 

160 тисяч українців пройшли пекло війни в Афганістані. Там народилося бойове братерство. Майже кожен четвертий серед загиблих був українцем - це понад 3300 осіб.

Пам’ять про події тих років, безповоротні втрати, "афганські поховання" в містах та селах,  страшне горе матерів, дружин і дітей - наслідки завойовницької політики СРСР.

То була чужа війна, але ламала вона наші долі. Воїни-українці чітко дотримувалися букви й духу присяги, і тільки військові повною мірою розуміють, що насправді це означає.

Вони діяли так, як мусили діяти. Робили те, чого не мали можливості не робити. Мужність, сміливість наших воїнів служать яскравим прикладом і для теперішнього покоління захисників України.

 

У Кривому Розі завжди з особливою турботою і увагою ставляться до воїнів. Криворіжці шанують їхній подвиг і бережуть пам'ять про героїзм наших бійців.

У реалізації програми соціального захисту населення, в Кривому Розі виплачують допомогу різним категоріям криворіжців-пільговиків. За ініціативою мера Юрія Вілкула, максимально враховані інтереси мешканців, які особливо потребують підтримки та уваги. Це і ветерани афганської війни, яким місто щороку виділяє з бюджету соціальну допомогу.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: