Криворіжці зможуть лікуватися в санаторіях європейського зразка за рахунок держави

Сучасні технології оздоровлення, процедури, дієтичне харчування та комфортні умови перебування в санаторіях європейського зразка. З початку цього року в Україні затвердили новий механізм отримання санаторної реабілітації.

Відтепер кожен працюючий громадянин може оформити поїздку до санаторію, не виходячи зі своєї палати і не витрачаючи ані копійки. Виконання програми у Дніпропетровській області відбувається під особистим контролем голови обласної ради Гліба Пригунова.

«На Дніпропетровщині вже близько 1,5 тисячі людей отримали безкоштовні поїздки до санаторіїв. Дуже приємно бути співорганізатором цієї програми в області. Ми разом з Фондом соцстрахування працюємо, аби кожен житель області знав про можливість отримання безкоштовної реабілітації. Зараз у всіх лікарнях працюють співробітники фонду. Вони зобов‘язані підходити до кожного пацієнта, якому лікар прописав реабілітацію. Цей процес ми пильно контролюємо», - зазначив голова обласної ради Гліб Пригунов.

Лікування, проживання та харчування у санаторіях повністю оплачується з державного бюджету. На це Дніпропетровській області виділено майже півмільярда гривень, із розрахунку по 600 грн в день на людину.

Як саме відбувається процес отримання поїздки до санаторію?

Якщо людина знаходиться на стаціонарі та за призначенням лікаря їй показана реабілітація, то до неї в палату зобов’язаний прийти працівник фонду соцстрахування. Він запропонує обрати санаторій та час перебування там. У програмі задіяний 51 санаторій на території всієї України. Тобто ви можете обрати заклад хоч у Дніпропетровській області, хоч у Закарпатті. Строки також обираєте самостійно, від 10 до 24 днів. Санаторна реабілітація є продовження лікарняного. Отже, ви одразу після стаціонару відправляєтесь до обраного санаторію, а лікарняний закривається після вашого приїзду.

Також значно розширився список захворювань, за якими можна отримати направлення на реабілітацію. Серед них:

  • нейрореабілітація ( підгострий період інсультів та черепно-мозкових травм),
  • м’язово-скелетна реабілітація (підгострий період після операцій на опорно-руховому апараті, період опіків, реваматологічні захворювання),
  • кардіо-пульмонарна реабілітація ( інфаркт міокарда, хвороби легень, серця тощо);
  • реабілітація після оперативних втручань на органах зору;
  • при порушенні перебігу вагітності;
  • соматична реабілітація.

Дізнатися детальну інформацію про перелік профілів медичної реабілітації можна в усіх регіональних відділеннях Фонду соціального страхування. Якщо у вас виникли будь-які питання стосовно отримання безкоштовної реабілітації у Кривому Розі, звертайтесь за телефоном (0564) 920014.